Щоб зуби були міцними та здоровими: головні правила догляду

Promo
23.02.2021 12:35 Корисно
фото go64.ru фото go64.ru

Красива посмішка — це насамперед здорові зуби, а здорові зуби не можливі без правильного і ретельного догляду. До того ж вчитися доглядати за зубами потрібно починати ще з раннього дитинства.

Виявляється, більше 90 % людей у всьому світі не вміють правильно чистити зуби. А це означає, що ці ж дорослі неправильно вчать чистити зуби і своїх дітей, і виходить замкнуте коло. Правильна гігієна і догляд за зубами дуже важливі і в дитячому віці, адже карієс легко вражає ніжні молочні зуби. Тому допомога стоматологів https://naslednik.kh.ua/professionalnaya-gigiena зовсім не буде зайвою.

Професійна гігієна порожнини рота — це цілий комплекс процедур, спрямованих на те, щоб попередити розвиток проблем із зубами, допомогти їм бути міцними і здоровими.

Що входить у професійну гігієну

  • Ультразвукова чистка, коли лікар використовує ультразвуковий апарат для зняття м’яких і твердих відкладень з поверхні зуба;
  • Чистка Air Flow — спеціальний апарат подає на кожен зуб суміш з води та абразивних речовин, прибираючи наліт і очищаючи зуби від цяток;
  • Полірування емалі — щоб захистити від бактерій зубну емаль, використовується спеціальна насадка для нанесення поліруючої пасти;
  • Фторування — зуби після очищення дуже чутливі, тому для додаткового захисту лікар-стоматолог наносить на кожний зуб спеціальний лак, який містить фтор.

фото odontolatina.com

До речі, навчити дитину правильно доглядати за своїми зубками зовсім нескладно — лікар-стоматолог легко пояснить і покаже їй основні прийоми догляду в домашніх умовах, а також допоможе підібрати зубну пасту і щітку.

Пам’ятка  догляду за зубами

Головні помічники у догляді за зубами — це зубна щітка і паста, їх потрібно вибирати дуже ретельно. Зубні щітки для дітей обов’язково мають м’яку і коротку щетину та невелику головку. Дитячу зубну щітку, як і дорослу, бажано міняти кожні один-два місяці, після купівлі її обов’язково помити з милом або обдати окропом. Зберігати щітку слід обов’язково головкою з щетинками вгору в спеціальному стаканчику і промивати перед і після кожного використання. Чистити зуби потрібно двічі на день, уранці після сніданку і перед сном.

Крім зубної щітки, ще одним помічником з догляду за ротовою порожниною є зубна нитка, яка видаляє залишки їжі і зубний наліт між зубами. Дитині цілком під силу буде навчитися користуватися і нею.

Спеціальні дитячі пасти зазвичай мають приємний смак і запах, а їх дозування на зубній щітці повинно бути за розміром не більше нігтичка на дитячому пальчику.

Ну і, звичайно ж, відвідувати лікаря-стоматолога для профілактичного огляду краще кожні півроку, адже здоров’я постійних зубів безпосередньо пов’язане зі здоров’ям молочних.