Що таке фінансовий скоринг і навіщо йому потрібний аналіз Big Data від Київстар?

Promo
28.12.2021 11:30 Корисно
Сьогодні фінансові установи використовують найрізноманітніші джерела даних, щоб отримати більше інформації й визначити, чи є той або інший позичальник надійним.

Банки та інші фінансові компанії дуже ризикують, коли видають клієнтам кредит. І для прийняття правильного рішення — відмовити чи дати позику — використовується фінансовий (кредитний) скоринг. При цьому банки застосовують не лише власні системи балів, але й великі дані інших компаній.

Що таке фінансовий скоринг і які завдання він вирішує?

Фінансовий (також називають банківський або кредитний) скоринг представляє собою зручну та швидку систему для оцінки сумлінності й платоспроможності потенційного позичальника. Цей інструмент є дуже важливим для будь-якої установи, що працює в фінансовій сфері, адже завдяки йому можна визначити, чи є клієнт надійним, а також розробити для нього індивідуальну пропозицію.

З фінансовим скорингом ефективніше вирішуються основні проблеми банківських установ, а саме:

  • зниження грошових втрат через неповернення позичальниками кредитів;
  • прискорення обробок заявок, які подають клієнти для отримання позики;
  • проведення продуманішої централізованої кредитної політики.

Крім того, фінансовий скоринг є ще однією ланкою захисту від кредитного шахрайства.

Як саме працює система банківського скорингу? Банк використовує різноманітні комп’ютерні програми та моделі, щоб детально та швидко проаналізувати інформацію про клієнта. Кількість параметрів буває дуже великою і за кожен з них нараховується певний бал. Потім всі вони сумуються. Чим вище кінцевий бал, тим надійнішим є позичальник.

Інструменти на базі великих даних від Київстар також можуть використовуватися для скорингу. Банк отримує великий обсяг різноманітної інформації, яка може бути використана для створення аналітичних моделей для кредитного скорингу, антифрод-скорингу (проти кредитного шахрайства), оцінки кредитних ризиків.

Чому варто обрати Big Data-інструменти від Київстар для кредитного скорингу?

Київстар є одним з найбільших телеком-операторів України, а тому володіє дійсно величезним масивом даних, які можна легально та ефективно використовувати в якості додаткового параметру під час прийняття таких важливих рішень як страхування або кредитування. Переваги фінансового скорингу від Київстар очевидні: актуальність та унікальність інформації, постійне її оновлення, швидка обробка та можливість отримати результат онлайн.