Сонячні електростанції для дому: отримання безкоштовної енергії, яка доступна для всіх

13.06.2019 14:00 Корисно
Фото: Intech Energy Фото: Intech Energy
Розвиток сонячної енергетики стає все стрімкішим, що зумовлено відносною дешевизною технології, безкоштовністю самого енергоресурсу (сонячної радіації) та нешкідливістю до навколишнього середовища.

Сьогодні сонячна станція для будинку − це рішення, яке може дозволити собі практично кожне домашнє господарство: замовити комплект обладнання можна за посиланням joule.net.ua/ua/catalog/sonjachni-elektrostancii або в інших компаній аналогічного профілю. Установка СЕС дає можливість повністю чи частково задовольняти потреби в електроенергії без зайвих витрат.

У яких випадках доцільний монтаж домашньої СЕС?

Установка набору батарей вигідна в першу чергу тим, хто проживає за межею наявності централізованих послуг: заміські віддалені котеджі, дачні селища і т.д. Якщо підібрати достатню кількість елементів, можна цілком обходитись без «комуналки»: сонячної енергії буде достатньо для освітлення, підігріву води, опалення приміщень, живлення електроприладів.

Аналогічний підхід в межах населених пунктів дозволить отримати енергетичну незалежність і значно зекономити сімейний бюджет. Якщо площі даху недостатньо, щоб змонтувати там необхідну кількість панелей, можна використовувати сонячну електрику лише для якоїсь однієї цілі: нагрів води, освітлення і т.д. Вкладення в покупку комплекту СЕС швидко окупляться, і за кілька років можна буде вийти на «чистий прибуток». Станція не потребує особливого обслуговування: достатньо взимку прибирати сніг, а в теплу пору – періодично очищати панелі від пилу.

Що потрібно зробити, щоб перейти на сонячну енергію?

В першу чергу – придбати саму СЕС. Найвигідніше робити покупку повного комплекту, а не збирати його з окремих елементів: це гарантує сумісність обладнання і позбавить від довгих пошуків. Установка можлива і власноручна, однак у такому випадку не можна гарантувати її якість.

Розумно доручити цю справу спеціалістам. Якщо фірма-виробник надає монтажні послуги, варто погодитись: працівники точно мають досвід роботи саме з такими станціями.