Страхування від хвороб і нещасних випадків

19.08.2021 10:18 Корисно

Страхування – важлива й дуже поширена зараз послуга. Вона передбачає настання певних відносин між страховою компанією та фізичною або юридичною особою.

Перша бере на себе зобов’язання здійснити виплату фінансової компенсації другій стороні в разі нещасного випадку, травми, хвороби. Для цього людина або підприємство роблять певні грошові внески, розмір яких завжди визначається індивідуально.

Запобігти великим витратам та забезпечити компенсацію в разі травми допоможе договір страхування від нещасних випадків і хвороб. Лікування зазвичай дуже дороге. Поліс передбачає виплату певної суми компенсації при настанні страхового випадку, зазначеного в договорі. Його оформленням займаються спеціальні компанії. Можливо також зробити страховку онлайн. Вона матиме таку ж юридичну силу, як і паперова.

Які є різновиди

Даний поліс буває індивідуальним та груповим (колективним). У першому випадку його оформлюють на одну особу, яка робить грошові внески. Найбільш поширена така послуга серед спортсменів, особливо професійних. Для них дуже важливе фінансове забезпечення в разі травми, адже ризик отримати її завжди великий. Приватні садки й школи часто вимагають наявність страховки від нещасних випадків для дитини.

Груповий поліс оформлює юридична компанія, від її імені сплачуються внески. Зазвичай це роблять підприємства для своїх співробітників. Страхування включають у соціальний пакет. Найчастіше за такими послугами звертаються промислові організації, працівники яких можуть отримати травму, спортивні секції, туристичні агенції.

Поліс від хвороб і нещасних випадків буває обов’язковим або добровільним. Перший вид передбачений для:

 • військовослужбовців;
 • працівників державних установ;
 • туристів.

Суми, тарифи, ризики для таких випадків визначаються законом. Якщо договір укладається добровільно (з ініціативи клієнта), тоді компанія сама вказує вимоги, ризики, термін, розраховує тарифи.

Правила й особливості

Договір страхування від нещасних випадків передбачає право клієнта отримати виплату в таких ситуаціях:

 • смерть. Такий пункт вказується завжди. У разі загибелі особи компенсацію отримує її родина;
 • інвалідність, що виникла в результаті нещасного випадку (наприклад, на виробництві);
 • втрата працездатності;
 • травма.

Ризик смерті страхується обов’язково, його включають за замовчуванням. Правила забороняють вказувати в полісі травму та втрату працездатності. Потрібно обрати одне або інше.

Обов’язкове або добровільне страхування такого типу неможливе для інвалідів, у тому числі з дитинства, вагітних, тих, хто має онкологію чи інші тяжкі захворювання, ВІЛ-інфікованих.

Як отримати відшкодування

Якщо трапилася подія, яка входить у перелік страхових випадків згідно з договором, потрібно:

 • звернутися до медичного пункту, лікарні або поліклініки;
 • повідомити про ситуацію страхову компанію (зазвичай це потрібно зробити не пізніше ніж через 3 дні);
 • написати заяву на отримання компенсації;
 • надати підтвердження нещасного випадку. Це документ, де зафіксовано виробничу травму, інвалідність, лікарняний лист.

Якщо подія призвела до смерті застрахованої особи, документи (разом зі свідоцтвом про смерть) надає спадкоємець або вигодонабувач.

Розмір виплат залежить від конкретної ситуації. Наприклад, у разі травми суму відшкодування розраховує сам страховик (залежності від того, яка частина тіла постраждала).