Види й технічні параметри бензинових генераторів

06.02.2020 17:00 Корисно

Сьогодні уявити собі будь-яку будову без використання різноманітного електричного обладнання та спеціальних механізмів неможливо. Вони не тільки значно полегшують і пришвидшують роботи, але й суттєво покращують їх якість. Однак не всі будівельні майданчики мають електричні мережі, доволі часто інженерні системи повністю відсутні. В таких випадках рекомендується використовувати мобільний електрогенератор, купитийого краще не на ринку, а у вартих уваги магазинах.

Класифікація агрегатів

Виробники під час проектування генераторів беруть до уваги фактичні вимоги споживачів струму, а конструктивні рішення повинні одночасно зменшувати собівартість продукції. Класифікація генераторів виконується по кільком технічним характеристикам:

  • Рамні. Користуються найбільш широким попитом серед різноманітних споживачів. Вони мобільні, мають достатню потужність для забезпечення живлення бетономішалок, зварювальних апаратів, побутових приборів тощо.

  • Інверторні. Дуже компактні, легкі і з невеликими габаритами. По потужності вони слабші рамних, проте продукують струм зі стабільними показниками. Це дуже важливо для живлення дороговартісної і чутливої до перепадів напруги електронної техніки.

  • Двотактні та чотирьохтактні. Перші з потужністю приблизно 1 кВт, по розмірам невеликі. Другі мають значно кращі технічні характеристики.

  • Однофазні й трьохфазні. Перші можна використовувати тільки для живлення побутової техніки або малопотужного обладнання. Трьохфазні мають ширшу сферу використання.

Загальний недолік всіх бензинових генераторів — собівартість одиниці енергії значно вища, чим в мережах.