Відмиваємо жирні плями на кухонних меблях: народні засоби

02.04.2019 09:15 Корисно
фото soovet.info фото soovet.info

Кухонні меблі — найуразливіше місце в будинку, адже при активному готуванні шафки і столи поступово покриваються жирним нальотом. Можна, звичайно, купити в магазині спе­ціальні засоби для очищення — а можна скористатися народними засобами, які будуть набагато безпечнішими для здоров’я і дешевшими для гаманця.

Сода, сіль і господарське мило

Cода підходить практично для всіх поверхонь, крім глянцевих і полірованих, сіль — для меблів, обшитих пластиком, а господарське мило добре очищає гранітні, мармурові, металеві та керамічні поверхні.
Содова паста. Змішати 2–3 ст. л. соди з невеликою кількістю теплої води, щоб вийшла рідка кашка. Протерти брудні ділянки меблів тканиною, змоченою теплою водою, після цього за допомогою зубної щітки або кухонної губки втерти суміш у проблемну ділянку. Почекати 7–10 хвилин, потім змити прохолодною водою і витерти насухо.
Сольовий розчин:
1. Розчинити в 1 л води 1–2 ст. л. солі, вимочити в отриманому розчині тканину і протерти нею меблі. Через деякий час промити чистою водою.
2. Дрібну сіль змішати з невеликою кількістю води або з лимонним соком (можна замінити розведеною лимонною кислотою) до кашкоподібного стану, нанести суміш на забруднені ділянки й потерти. Почекати кілька хвилин, після чого змити.
Господарське мило і сода (для кераміки, скла і металу). Натерти мило на грубій тертці, залити водою і перемішати, щоб вийшла каламутна рідина. Потім змочити розчином губку і протерти всі брудні поверхні. Поки вони не висохли, насипати на губку соду і протерти все добре зверху. Залишити на 15–20 хвилин і змити нанесений засіб губкою.
Господарське мило (для дбайливого очищення глянсових і лакових поверхонь). Натерти мок­ру губку господарським милом до утворення піни, протерти брудні ділянки й залишити на деякий час, щоб жир розчинився, потім промити мильні місця водою і витерти насухо.

Гірчиця, лимон, олія

Гірчичний порошок. Насипати трохи порошку на вологу тканину і протерти брудну поверхню, потім пройтися чистою вологою серветкою. Також можна приготувати пасту, змішавши порошок і воду в рівних пропорціях, — для окремих жирних плям. Щоправда, для дерев’яних меблів гірчиця не годиться, а от плиту і холодильник нею теж можна очистити.
Лимон можна використовувати в чистому вигляді, вистачить відрізати часточку і протерти нею жирні забруднення, потім через 10–15 хвилин змити водою. Для значних забруднень потрібно змішати лимонний сік, оцет і спирт у рівних пропорціях, протерти плями, потім промити водою.
Суміш олії і соди (у пропор­ціях 2:1) можна використовувати для очищення дерев’яних меблів. Засіб нанести на жирні плями й залишити на 30 хвилин, залишки потім прибрати губкою і протерти вологою тканиною. При цьому соду в поверхню краще не втирати. Повторити процедуру, якщо пляма не видалилася повністю.

Оцет, горілка, лимонна кислота і нашатирний спирт

Ці засоби, особливо в розведеному вигляді, підходять майже для всіх поверхонь.
Застарілі жирні плями можна обробити сумішшю води, оцту і горілки (у пропорціях 2:1:1), а для отримання приємного аромату можна додати 1/3 ч. л. будь-якої ефірної олії. Нанести засіб на меб­лі, почекати 10–15 хвилин, потім змити вологою тканиною.
Лимонна кислота. Розчинити в 1 л води 1 ст. л. лимонної кислоти і кілька крапель миючого засобу для посуду, потім змочити в розчині губку і протерти нею брудні ділянки на меблях. Через 30 хвилин змити вологою тканиною.
Нашатирний спирт. Розчинити в 1 л води 1 ст. л. нашатирного спирту, обробити розчином меблі, залишити на кілька хвилин, потім промити губкою з водою.