Виносимо кімнатні рослини надвір

07.05.2019 09:30 Корисно
фото greenlife.biz.ua фото greenlife.biz.ua

Навіть кімнатним квітам необхідне свіже повітря, тому з настанням весни й тепла рослини вже можна готувати до переїзду надвір. Як же правильно це робити?

Усі в сад

Кімнатні квіти до перебування на свіжому повітрі привчати треба поступово. У теплі дні можна виставляти горщики на веранду або відкрите вікно, а коли похолодає, заносити їх у приміщення. При цьому слід враховувати вид і «звички» рослин. Алоказія, антуріум, кімнатна маранта, філодендрон, орхідея фаленопсис, сингоніум і медінілла люблять стійкий температурний режим вище за +20 °С і не переносять холодних ночей і дощової погоди, тому їх краще залишити у приміщенні.
З другої половини травня на відкрите повітря можна винести аденіум, алое, примулу, фатсхедеру, пеларгонію, колеус, бальзамін, каланхое, лілію, калу та герань. Ці ж рослини добре реагують навіть на тимчасове пересадження у відкритий ґрунт, тільки місце для них потрібно обирати затінене, без прямих променів сонця.
Для драцени, монстери, товстянки свіже повітря теж піде на користь. Ось тільки виставляти їх краще вже після того, як минуть ранкові похолодання, коли різниця між денною і нічною температурою буде не більшою за 10 градусів. Тому найкращий час виходу на повітря для них – перша половина червня.


фото floristics.info

Створюємо умови

Виносячи квіти в горщику надвір, необхідно обирати місце без прямих сонячних променів. При цьому якщо горщики з кімнатними рослинами просто розставити в тіні під деревом або на відкритій веранді, то вони будуть розігріватися, а ґрунтова суміш – швидко пересихати. Тому, щоб уникнути цього, кімнатні рослини можна «висаджувати» на скопану грядку або клумбу.
Горщики з квітами прикопати так, щоб край ємностей був вищим від ґрунту на 7–10 см. Це необхідно для захисту субстрату від зайвої вологи під час дощу, а також від потрапляння в горщик землі з грядки.
Ще одна умова для сприятливого перебування кімнатних квітів на вулиці – відсутність протягів. А рослини, які мають високі стовбури, краще поглибити в землю або встановити для них додаткову опору, щоб квітка не впала й не поламалася.
Режим поливу для квітів має залишитися незмінним, таким самим, як і в кімнатних умовах: трохи відстояною і не холодною водою. У сезон посухи полив необхідно збільшити залежно від ступеня висихання ґрунту, не забуваючи при цьому обприскувати листя.


фото flowertimes.ru

Рослини в контейнерах підгодовувати у тих же пропорціях, як це робиться і в кімнатних умовах.
Одна з найбільших проблем, що виникають при виставленні рослин на свіже повітря, – це комахи. Наприклад, попелиця любить усі види рослин, а перша ознака її появи – це деформація листя з липкою поверхнею і висихання верхівок стебла та квітів. Як тільки ці симптоми з’явилися, відразу ж потрібно обприскати квіти розчином господарського мила, а пошкоджені стеблинки видалити.
Також поширеним шкідником є павутинний кліщ, головний показник його появи – тонке павутиння. Боротися з ним набагато простіше, ніж з попелицею: усього-на-всього збільшити вологість ґрунту й самої рослини, шляхом поливу та обприскування. Ще один шкідник – це слимак або равлик, вони прогризають листя і залишають сліди слизу. Для боротьби з ними достатньо створити водну перешкоду, поставивши горщик на підставку в піддон з водою.
Повертати кімнатні рослини у приміщення краще в кінці літа – на початку осені.