Харківські аграрії вишукуються в чергу до ПриватБанку, щоб оновити техніку

Promo
03.01.2019 17:25 Корисно
Спеціально для сільгоспвиробників розроблено низку кредитних програм.

Це «АгроКУБ», «Агросезон», лізинг сільгосптехніки та  кредит на купівлю сільгосптехніки з компенсацією. Також аграрії можуть скористатися і традиційними кредитними продуктами банку. Привабливість співробітництва у цих напрямках обумовлена тим, що ПриватБанк є уповноваженим банком державної програми часткової компенсації витрат. За цією програмою можна придбати сільськогосподарську техніку та обладнання вітчизняного виробництва як за допомогою кредитних грошей, так і за рахунок власних коштів підприємств. При цьому – отримати компенсації від держави. Цього року Постановою КМУ України № 86 від 07.02.2018 розмір компенсації був збільшений з 20 % до 25 %. А деякі господарства можуть отримати навіть 40 % компенсації витрат. Дія програми поширюється на сільгосптехніку та обладнання вітчизняного виробництва. Саме під ці програми ПриватБанк пропонує кредити, які до того ж стимулюють українських машинобудівників.

 – Ми з банком співпрацюємо вже давно, – розповідає керівник фермерського господарства «Злагода-2010» Сергій Явтушенко. – Кредитні програми стали для нас справжнім порятунком. Просто взяти і викласти за новий трактор 600 000 гривень не кожному по силах. Лізинг від ПриватБанку з відтермінуванням платежів, а ще і 40 % компенсації з бюджету –  це вже реальне вирішення питання оновлення техніки. Напередодні посівної ми придбали новенький трактор, обприскувач, навісне обладнання. Техніка ефективно відпрацювала сезон, приносить прибуток. Господарство навіть не відчуло додаткового фінансового навантаження.

Банк пропонує адаптований графік погашення боргу з урахуванням агросезону. Завдяки цьому підприємцеві не потрібно виводити з обігу всі 100 % вартості покупки. Він може самостійно визначити період розрахунків і оплачувати техніку частинами з прибутку від її використання. Крім того, за рахунок амортизації, податкового кредиту з ПДВ клієнт банку отримує можливість економити на податкових платежах. Для залучення фінансування не потрібна додаткова застава чи нотаріальне оформлення. ПриватБанк гарантує своєчасне виконання постачальником техніки зобов’язань з її гарантійного обслуговування. Крім того, на це майно не можна накласти арешт або звернути стягнення.

Найбільш поширена серед аграріїв області програма кредитування – «АгроКУБ». З початку року кошти на свій розвиток отримали більше 50 господарств. «АгроКУБ» передбачає швидке отримання позики – буквально за кілька днів на суму до 1 млн грн при відсотковій ставці лише 2 % на місяць. При цьому упродовж першого півріччя фермер (підприємство) виплачує тільки проценти. Сума боргу з відсотками рівними частинами погашається у наступні шість місяців. Одна з переваг даної форми кредитування – можливість оформити другу таку ж позику до повного погашення першої.

 – Активно користуються наші аграрії і програмою «Агросезон», – пояснює керівник напрямку з активних операцій малого та середнього бізнесу ГРУ ПриватБанку у Харківській області Наталія Найпак. – Клієнт може отримати кошти на такі потреби, як закупівля насіння, засобів захисту рослин, добрив, пального, запасних частин і ремонт техніки. Кредитування здійснюється живими грошима. При цьому графік їх використання й погашення заборгованості адаптований до періодів сільськогосподарського циклу, тобто кредитний ліміт можна вибирати частинами, посезонно: під посівну кампанію або збирання врожаю.

За перші 4 місяці 2018 року можливістю купівлі техніки з частковою компенсацією її вартості скористалися 271 фермерське господарство та агропідприємство. З початку року сума виплачених держкомпенсацій за заявками клієнтів ПриватБанку перевищила 22,6 млн грн. У Харківській області лише за програмою «Агросезон» до ПриватБанку звернулися 32 підприємці. А за програмою «КУБ» вже видано 427 кредитів.

Читайте також: Платіжний бот ПриватБанку визнано найкращим фінансовим рішенням року