Як легко прокидатися взимку: корисні поради для сплюх

16.01.2020 08:00 Корисно
фото blog.pokupon.ua фото blog.pokupon.ua

Узимку для більшості людей ранні пробудження стають справжнім випробуванням. Але ситуацію можна виправити, якщо трохи переглянути свій розклад дня та змінити звички.

Настрій

Ранні підйоми, особливо в зимову пору року, становлять деяку проблему, особливо для тих, хто любить поніжитися в ліжку. Як тільки будильник продзвенить, вимкніть його, потягніться та почніть думати про щось приємне. Важливо не заплющувати знову очі, варто спробувати перебороти самого себе. І хоча це вельми складно, але якщо все вийде, вам стане набагато простіше, і ви зможете відчути свою силу волі, що принесе вам моральне задоволення.
Створіть собі настрій. Стоячи перед дзеркалом, посміхніться та побажайте собі приємного дня, а також обов’язково скажіть: «Сьогодні чудовий день, а я — найкраща (або найкращий, кожному своє)!» Відношення до себе і до оточуючих безпосередньо залежить не тільки від вашого настрою, а також і від фізичного самопочуття. Краще посміхніться, адже наступив новий ранок, і тільки від вас залежить, якими емоціями буде супроводжуватися новий день.


фото blog.allo.ua

Недосип

Уже давно відомо, що постійний недосип здатний провокувати інтенсивне набирання ваги, депресію, поганий настрій, зниження працездатності. Серед людей, сон яких тривав не більше двох-трьох годин, рівень ожиріння виявився вищим на 73 % порівняно з тими, у кого тривалість сну була в нормі.
А серед тих, сон яких триває в цілому шість годин, — також вище, хоча й «усього» на 23 %.
Тому перед сном, якщо є можливість, рекомендується прийняти розслаблювальну ванну, аби прос­то дозволити собі розслабитися та не робити нічого, а також лягати в ліжко не пізніш ніж о 10 годині вечора. Здоровий сон зазвичай повинен мати восьмигодинну тривалість. Дуже важливо засинати з думками про те, що прийдешній день принесе вам масу позитивних емоцій і ви зможете здійснити те, на що довгенько не мали часу. Кімнату варто попередньо провітрити, тоді сон до вас прийде набагато швидше.


фото fabiosa.ru

Зарядка та водні процедури

Прокинувшись, зробіть легкі фізичні вправи, спробуйте розім’яти ноги, руки та все тіло — це допоможе вам підбадьоритися, до того ж сприятиме виробленню гормону серотоніну, який є відмінним антидепресантом і стимулює хороший настрій.
Можна прийняти звичайний або контрастний душ. По-перше, це допоможе вам швидше прокинутися та зарядить енергією, по-друге, таким чином підтримується тонус організму та відбувається загартовування. Обличчя можна не тільки вмивати, а й протирати крижаним кубиком, а замість води можна заморозити і зелений чай, і сік алое, та й узагалі трав’яні настої.


фото podrobnosti.ua

Сніданок

Повноцінне харчування зранку дуже важливе, вважається, що снідати потрібно через півгодини з моменту пробудження. Корисно знати, що багато серотоніну міститься у вівсянці, бананах, шоколаді, фундуку, волоських горіхах, арахісі, полуниці, фініках.
Продукти харчування, які багаті на вуглеводи, також мають здатність підвищувати рівень серотоніну.
Питання — а що пити зранку? Пам’ятайте, що каву необхідно вживати в міру, тому що надлишковий кофеїн, присутній в організмі, після різкого викиду енергії може спричинити стомлений стан. Її можна замінити зеленим чаєм, у ньому рівень кофеїну не надто великий.