Як піклуватися про великі валізи

09.06.2020 18:08 Корисно
Подорожі можуть бути напруженими – пакування речей, реєстрація в аеропорту, проходження вузьких коридорів у поїзді, складання валіз у багажник і сам політ.

Комфорт поїздки і попередніх приготувань, безсумнівно, можна підвищити завдяки правильно підібраній валізі, яку треба підтримувати в хорошому стані. На що слід звернути увагу, коли купуватимете, і що варто зробити, щоб продовжити її життя?

Вибирайте валізу відповідно до ваших вимог

Щоб не помилитися у виборі моделі, необхідно відповісти на кілька запитань: як часто і якими видами транспорту ви подорожуєте і скільки багажу зазвичай берете із собою? Визначивши свої потреби, можна вибрати продукт, який відповідає вашим очікуванням і, за правильних методів використання і обслуговування, буде служити протягом багатьох років.
По-друге, матеріал. Ідеальна велика валіза – легка, міцна і захищає вміст. Знання матеріалів, з яких вона виготовлена, може не тільки полегшити вибір правильного продукту, але і скоригувати методи його експлуатації.
Перша група великих валіз – це так звані м’які валізи, виготовлені з синтетичних текстильних матеріалів високої щільності (наприклад, поліестеру, нейлону). Якщо ви подорожуєте на автомобілі або везете в основному одяг і предмети, які не пошкодяться в багажу, то варто вибрати цей тип валізи. Його перевагою є, поміж іншого, гнучкість, яка полегшує пакування. Друга група – це валізи з полікарбонату або поліпропілену. Вони легкі і стійкі до пошкоджень. Вони захищають вміст багажу і водночас є гнучкими – при ударі вони деформуються, а потім повертаються у вихідну форму. Найтвердіший матеріал, який використовується для виготовлення валіз, – ABS. Перевагою цих продуктів є їх відносно низька ціна, а недоліком – відсутність гнучкості і схильність до розтріскування.

Регулярно очищайте валізу, але акуратно

Вибір правильних методів захистить вас від її руйнування. Важливо прочитати інструкцію і переконатися, що виробник не рекомендував спеціальних запобіжних заходів перед очищенням. Якщо ні, ви можете скористатися нашою порадою.
Як м’які валізи (з поліестеру або нейлону), так і їх жорсткіші аналоги (з полікарбонату, поліпропілену або АБС) слід мити розчином води і м’якого миючого засобу (наприклад, мила або прального гелю). За допомогою м’якої губки або щітки з нейлоновими щетинками нанесіть розчин піни на поверхню валізи та ретельно промийте. Слідкуйте за тим, щоб занадто не мочити м’які матеріали. Більш жорсткі, ніж валізи з полікарбонату, також можна чистити високоякісним гасом, ізопропіловим спиртом або бутоксіетанолом, але в жодному разі не використовуйте розчин аміаку, навіть найслабший.

Подбайте про велику валізу – як запобігти дефектам

Правильне використання валізи гарантує, що вона виконуватиме свої функції протягом багатьох років і супроводжуватиме вас у багатьох поїздках. Щоб звести до мінімуму ризик виникнення несправності і заразом не втратити гарантію виробника, існує декілька важливих правил, яких необхідно дотримуватися. Подбайте про колеса: потрібно регулярно чистити підшипники і видаляти з них бруд – пісок, каміння або гравій. Намагайтеся уникати піщаних поверхонь.

Після кожної поїздки використовуйте пилосос для очищення внутрішньої частини валізи і всіх замків від бруду, який міг потрапити всередину. Щоб уникнути неприємних запахів, слід вставити в основний відсік вологопоглинаючі вставки.

Зберігайте вашу валізу в сухому, захищеному від пилу місці. Ніколи не піднімайте валізи за регульовану стійку!

Перевірте більше на Puccini.