Як правильно заморозити гриби

06.08.2019 09:00 Корисно
фото edinstvennaya.ua фото edinstvennaya.ua
Заморожувати можна не тільки свіжозібрані грибочки, а й відварені, і навіть смажені. А щоб вони не втратили свої корисні і смакові властивості, робити це потрібно правильно.

Заморожуємо сирі гриби...

Найкраще заморожувати свіжі грибочки цілими, від них у подальшому буде найбільше користі й аромату. При цьому пам’ятайте, що гриби, під шляпками яких є спеціальна губка, заморожувати можна тільки сирими і ні в якому іншому вигляді. До таких відносяться підосичники, маслюки та деякі інші види грибів. Якщо ці гриби попередньо відварити, вони стануть надмірно водянистими і після розморожування повністю втратять свої смакові якості.

Якщо в морозильній камері місця не надто багато, гриби попередньо можна порізати, а вже потім заморожувати. Однак різати необхідно тільки великі й міцні екземпляри, маленькі гриби найкраще залишити цілими, а м’які краще приготувати відразу, не заморожуючи, оскільки після розморожування вони втратять привабливий зовнішній вигляд.

Ідеальними для заморожування є опеньки, лисички, печериці (лісові) та підберезники.

Як заморожувати:

1. Гриби перебрати, зіпсовані місця зрізати, промити й підсушити.

2. Розкласти їх на широкому підносі тонким шаром і поставити в морозилку на максимально низьку температуру.

3. Через 10–12 годин дістати гриби, розкласти їх по пакетах і укласти в морозильній камері зі звичайною температурою зберігання.


фото vino-lab.ru

...відварені

Такий спосіб годиться для заморожування грибів, які мають не надто презентабельний вигляд. Їх треба промити, підсушити, якщо необхідно — порізати, і проварити хвилин п’ять. Потім відкинути на сито і дати воді стекти. Згодом розкласти порційно гриби по целофанових пакетах, які своєю чергою помістити в морозильну камеру для зберігання.

Найкраще розподіляти гриби таким чином, щоб одного пакета заморожених продуктів вистачило на один раз, адже різати заморожені відварені гриби дуже складно, а розморожувати кожного разу весь пакет і знову заморожувати — неправильно, тоді гриби втратять усі свої корисні властивості.

...і смажені

Гриби перебрати, почистити і промити, за необхідності порізати, після чого злегка обсмажити на олії приблизно 20 хвилин. Обсмажувати продукти необхідно доти, доки з них не випарується вся волога. Потім гриби остудити, розкласти їх у пакети й покласти в морозильну камеру для зберігання.

Обсмажувати гриби можна і в духовій шафі, у цьому разі можна навіть не використовувати олію, оскільки продукт буде готуватися у власному соку. Приготовлені таким способом гриби після розморожування чудово підійдуть для використання як начинка в пирогах і для фарширування інших продуктів.

Як правильно розморожувати гриби

Розморожувати грибочки потрібно природним способом. Для цього викласти продукт у потрібну ємність і поставити її в холодильник на нижню полицю. Після цього продукт можна використовувати так само, як і просто свіжі гриби.

Повторно заморожувати гриби не можна, інакше вони перетворяться на несмачну водянисту кашу.