Як святкувати Новий рік — для кожного свій антураж

27.12.2019 08:00 Корисно
Фото: media.price.ua Фото: media.price.ua
Наближається Новий рік, але є ще час подумати, як створити святковий антураж на новорічному столі, та й у приміщенні теж.

Креативна молодь

Варіантів прикрашання столу може бути безліч, залежно від того, хто і в якій кількості за нього сідатиме (або підходитиме — таке теж можливе). Тож розпочнемо з найбільш «бунтарської» частини святкуючих — молодіжної компанії. Молодь більше цікавить спілкування, ніж наповнення шлунків. Хоча щодо напоїв... Ладно, промовчимо, бо свято ж. Тож і антураж може не відповідати традиційним вимогам. Приміром, ялинка може бути не живою, і навіть не штучною, а паперовою, що прикріплена до стелі. Або й зовсім намальованою на стіні або зробленою як силует з гірлянди. Хоча на краєчках гілочок можуть висіти найсправжнісінькі ялинкові прикраси: кульки, бурульки, сніговики тощо. І стіл може бути фуршетним, тобто, таким, біля якого не сідають, а стоять і вибирають собі хто що хоче і коли хоче. У такому разі його обладнують десь осторонь, причому не обов’язково власне на столі — це можуть бути й різнорівнево покладені дошки або ящики (звичайно ж, устелені скатертиною або якоюсь тканиною, що має святковий вигляд).

Фото: oblacco.com

Ніхто не заважає над найвищим рівнем такого «столу» поставити якусь рослину в горщику, яку прикрашено серпанком, дощиком або ялинковими іграшками. Хоча в молодіжній компанії це можуть бути і якісь брелоки, металеві ланцюжки чи пластмасові браслети. А поміж посудом із стравами можна розкласти ті самі кульки і ялинкові гілочки, що додасть новорічного настрою.

 

Романтичні стосунки

Наступний, так би мовити, етап у відзначанні Нового року — романтична ніч «на двох». Тут увага тих, хто святкує, прикута одне до одного. Ні, меню теж має значення — але як спосіб дати знати «Ти мені не байдужий» і похвалитися своїми вміннями. Адже коли двоє залишаються наодинці, це щось та й означає. Тож: традиційні свічки (може, дещо банально, але ситуація зобов’язує). Що ще? Біля столового прибору – маленький знак уваги (листівка, сувенір, святково оформлений папірець із новорічними побажаннями).

Фото: novogodnie-podarki.com.ua

Класти «справжній» новорічний подарунок не варто: його місце — під ялинкою, час отримання — ранок. Святкову атмосферу підкреслить композиція в центрі столу. Вона має бути невисокою, щоб не заважати двом зустрічатися поглядами. Це може бути декілька ялинкових гілочок, прикрашених іграшками. Якщо є красива скляна тареля або срібний піднос, на них можна покласти червоні яблука, мандарини, апельсини, горіхи, загорнуті у фольгу, контрастні за кольором цукерки, ялинкові гілочки та прикраси — усе це в будь-яких пропорціях, головне, щоб було красиво. Ефектними будуть одинокі ялинкові гілочки у високих вузьких келихах. І навпаки — у низеньких круглих скляних вазочках чи іншій посудині маленькі кульки, дрібні яскраві прикраси з гілочками вічнозелених рослин. Якщо є красивий глиняний посуд і вишита серветка, а господиня не цурається національного колориту, можна оформити такий собі калиново-ялинковий острівець із ялинковими прикрасами. Якщо ж дуже кортить, то можна навіть поставити на новорічний стіл і міні-ялинку. Або це будуть декілька (а найкраще — одна) маленьких гілочок посеред столу, прикрашені відповідно до величини чи зовсім без прикрас, або на краєчку можна поставити більшу штучну ялинку з набором іграшок до неї. Власне кажучи, так само можна поставити й Діда Мороза або Сніговика.

 

Усе по-дорослому

І, нарешті, «дорослий» Новий рік, часто з дітьми й гостями. Тут уже зазвичай стіл стає центром тяжіння компанії. І прикрашають його зі знанням справи. На озброєння беруть усі перелічені вище способи й додають до них ще й кулінарні. Ні, молодь може на якомусь салаті викласти кульки-іграшки з моркви, а романтично налаштована пара дійти до торта із символічними цифрами прийдешнього року. Але справжнього дизайнерського польоту фантазія набуває саме на таких столах, який накривають досвідчені господині. Біля столових приборів вони ставлять міні-ялинки, на які підвішують власноруч вироблені сувеніри: зв’язані сніжинки, ангелочки, сніговики; вишиті новорічні мотиви, символи східного календаря, ініціали гостей, оформлені як серветки або закріплені на кільці із дроту чи пластмаси; печиво або пряники новорічної тематики, оздоблені цукровою глазур’ю. Або кладуть власноруч зроблені листівки з іменними побажаннями, дрібниці-сувеніри, хоча й куповані, але з урахуванням смаків і уподобань того, для кого призначені.

Оздоблення страв теж підпадає під категорію «спеціальна новорічна». Це може бути будь-який салат, що не дуже розвалюється, який виклали на величеньку таріль, бажано овальну, у формі ялинки. Зверху його повністю притрушують зеленою цибулею, викладають гірлянди з кукурудзи й зерен граната і «ялинкові прикраси» залежно від фантазії. Із фаршированих яєць оформлюють сніговиків — і дарма, що вони лежатимуть, а не стоятимуть, усе одно новорічний антураж зберігається! Закусочний торт «обсніжують» майонезом з желатином, на якому за бажанням виписують цифри наступного року або викладають з горошку ялинку з іграшками. А якщо дійде до солодкого, то торт виготовлений як хатинка із засніженим дахом, або як сніговик, або як ялинка...

Фото: rsute.ru

У таких компаніях часто бувають і діти. І для них зустріч Нового року — справа дуже важлива. Навіть якщо вони й не дуже вірять у Діда Мороза, усе одно залишається — а що як?.. Тому після того, як усі зустріли Новий рік і стає зрозумілим, що дитина й рада б заснути, а не може, їй пропонують ще один новорічний атрибут — подарунок. Ні-ні, не сам подарунок, а його очікування! Дитині пояснюють, що от, дивись, під ялинкою місце для твого подарунка, навіть табличка з твоїм ім’ям лежить, але Дід Мороз не може прийти, поки ти не спиш, отже... Зазвичай такий методі є дуже дієвим. А коли дитина засинає, то дорослі кладуть під ялинку подарунки — і для неї, і одне для одного, адже Новий рік — це свято для всіх, хто вміє його відчувати!