Як вибрати постільну білизну

31.10.2019 08:00 Корисно
фото md-eksperiment.org фото md-eksperiment.org
Постільна білизна повинна не тільки бути красивою і милувати око. Щоб на ній було приємно спати й вона служила якнайдовше, тканина має бути якісною і максимально натуральною. Тому, вибираючи постільну білизну, потрібно звертати увагу на кілька важливих факторів.

Зовнішній вигляд

Білизна з неякісної тканини може бути занадто жорсткою або занадто слизькою, під нею може бути весь час жарко або, навпаки, холодно. А ще на ній можуть збиратися катишки, що створює певні незручності.
Якісна постільна білизна має «дихати», добре пропускати повітря і вологу, тому перше, на що варто звернути увагу, — це тканина, точніше, її натуральний склад.
Друге — щільність тканини, адже постільну білизну потрібно часто прати, і чим міцніша тканина, тим більше вона прослужить.
Третє — якщо білизна кольорова, то якість барвників — теж важливий фактор. Нова постільна білизна не повинна пахнути фарбою або хімією. Сильний запах барвника свідчить про те, що білизна може під час прання сильно линяти. Не повинна відрізнятися й інтенсивність кольору з різних боків. Додатково про якість барвників можна дізнатися за вказаною максимальною температурою прання: якщо вказано 60 градусів, значить, барвник стійкий.
Шви й нитки — ось на що ще варто звернути увагу. Якісну постільну білизну прострочують міцними нитками в тон тканини спеціальним білизняним швом. Щоб перевірити цей чинник, необхідно подивитися підодіяльник або наволочку з вивороту: якщо видно необроблені краї і шов одинарний — брати такий товар не варто. Білизняний шов повинен бути подвійний і краї заховано всередину шва.
Упаковка теж має значення. Зазвичай виробники, які роблять якісний товар, не економлять на упаковці. Етикетка має бути з чітко надрукованим шрифтом і міцно приклеєною до пакета. На ній повин­ні бути вказані інформація про виробника (обов’язково адреса і телефон); склад матеріалу (не повинно бути варіантів на кшталт «50 % ситець, 50 % синтетичний матеріал»); схема комплекту (із зазначенням розмірів простирадла, підодіяльника й наволочки) та рекомендації щодо правильного догляду.


фото homester.com.ua

Тип тканини

Традиційною для пошиття постільної білизни вважається бавовна. Вона чудово переться, легко прасується, довговічна і дає тілу дихати. Залежно від технології переплетення волокон бавовна ділиться на бязь, сатин, батист. До речі, на імпортних тканинах незалежно від технології плетіння пишуть «cotton».
Бязь. У міру міцна, стійка до зносу й порівняно недорога тканина. Вона не линяє і не сідає, тому годиться для повсякденного використання.
Сатин. М’яка і гладка тканина, схожа на атласну за рахунок блиску. Майже не мнеться, не ковзає і добре тримає тепло, для холодної пори року — відмінний варіант. Щоправда, комплекти із сатину не надто дешеві.
Батист. Ця елегантна дорога тканина швидше підійде для урочистих випадків, для прийому дорогих гостей або для подарунку. Тонкий, легкий і приємний на дотик, батист зовсім не підходить для щоденного використання через недостатню міцність.
Постільна білизна з шовку цупка, блискуча, приємна на дотик, добре пропускає вологу і повітря. Вона міцна, практично не мнеться і може прослужити дуже довго, якщо за нею правильно доглядати. Оскільки виробництво натурального шовку — це процес дорогий, то й ціна на постільний комплект з нього доволі висока.
Постільна білизна з льону теж вирізняється підвищеною міцністю, вона легко витримує численні прання і здатна прослужити багато років. Вона практична, зігріває в холод і охолоджує у спеку, не викликає алергію. І хоча на дотик тканина жорсткувата, спати на ній комфортно.