Як видалити клейовий слід від етикетки з поверхонь

09.11.2019 08:00 Корисно
фото wikihow.com фото wikihow.com

Більшість товарів у магазині забезпечені спеціальними клейовими стікерами, штрих-кодами та іншим маркуванням, яке з придбаної покупки потрібно видалити. Іноді це легко, але бувають випадки, коли залишається липкий слід, який неможливо прибрати звичайною водою.

Спосіб видалення клею залежить безпосередньо від виду поверхні, на якій наклеєна етикетка, і міцності самого клею. Видалити липкий шар цілком реально, і для цього існують кілька ефективних способів.
Як «очищувач» можна використовувати олію, рідину для зняття лаку з ацетоном, рідину для миття скла, оцет, спирт, фен. Причому якщо поверхня делікатна, то й починати треба з найбільш щадного засобу.
Найпоширеніший метод — механічний. Він підхожий для тих етикеток, які знімаються доволі легко, але після яких все одно залишається слабкий слід. Для його прибирання потрібно потерти залишки клею в одному напрямку, поступово скачавши їх у кульку.
У різних напрямках залишки клею не можна скачувати, тому що тоді він просто розмажеться по поверхні.
Будь-яка олія (соняшникова, оливкова, рапсова). Бавовняну тканину треба намочити в олії і обробити слід від клею. Залишити хвилин на 20–30, щоб всоталася, потім акуратно зішкрібати будь-яким пластмасовим або дерев’яним скребком. Після цього залишки олії потрібно промити за допомогою господарського мила або засобу для миття посуду.
До речі, замість олії можна використовувати навіть майонез. Але він годиться тільки для забарвлених фарбою або лаком дерев’яних поверхонь.
Харчова сода. Потрібно змішати соду з теплою водою до стану кашки, нанести суміш на пляму й залишити хвилин на 5–10. Потім промити теплою водою. Поверхню, на яку нанесено пасту із соди, краще не терти — можуть залишитися подряпини.


фото vantazer.ru
Спирт, ацетон або будь-які спиртовмісні речовини. Речовини, які входять до складу цих рідин, розчиняють клейку основу ярлика. Потрібно змочити губку в розчині й акуратно потерти поверхню. Використовувати цей спосіб потрібно обережно, оскільки різні види поверхні реагують на спирт по-різному.

При використанні будь-яких хімічних засобів потрібно попередньо перевірити їх
на малопомітній ділянці.

Оцет. Краще використовувати розчин концентрацією 6 % або 9 %. Цей спосіб годиться як для старих, так і для нових етикеток. Потрібно змочити в оцті губку й відтирати забруднення, поки пляма не зникне. Потім промити очищене місце водою і витерти насухо.
Чищення оцтом допоможе навіть тоді, коли клей присох дуже міцно.
Лимонна кислота. Лимонна кислота теж має властивість розчиняти клейову основу етикеток та інші липкі речовини. Можна посипати забруднену поверхню лимонною кислотою в чистому вигляді або ж скористатися засобами, до складу яких вона входить. Після очищення поверхню помити звичайною водою.
Фен. Щоб зняти наклейку, яка не видаляється підручними засобами, можна застосувати фен. Для цього потрібно протягом декількох хвилин нагрівати наклейку феном, після чого вона легко знімається. Феном можна видалити й липку пляму. Для цього проблемне місце потрібно нагріти, потім будь-яким пластиковим предметом відтерти підталий клей, а залишки змастити олією і діяти так, як запропоновано у відповідному пункті вище.