Як виростити вдома крес-салат, листову гірчицю та руколу

25.01.2020 08:00 Корисно
фото ogorod.ru фото ogorod.ru

Це вельми просто, потрібно тільки створити потрібні умови, а які — ми вам підкажемо.

Спочатку треба підібрати місце для вирощування. Годяться будь-які ємності, не підійдуть тільки картонні або дерев’яі, тому що вони вбирають вологу. Для великого городу  підходящими будуть контейнери для балконних рослин. Якщо ні, то можна використовувати невеликі ємності з харчового пластика від продуктів або керамічні глазуровані горщики та вазони. Головне, щоб там були дренажні отвори.

Тепер про ґрунт. Краще придбати готовий субстрат, він уже знезаражений і не треба буде турбуватися щодо здоров’я рослин. Знадобиться легкий, поживний волого- та повітропроникний ґрунт, з хорошим дренажем. А деяку зелень можна вирощувати навіть без землі.

Крес-салат


фото dreamstime.com

Одна з найпростіших для вирощування на зелень рослин. У їжу вживають прикореневі листки та молоді пагони, вони мають приємний гірчичний присмак. Вирощувати крес-салат можна як у ґрунті, так і без нього. Для цього знадобиться ємність глибиною 3–5 см, на дно якої треба покласти кілька шарів товстих паперових серветок — вони замінять субстрат. Також замість землі можна взяти і спеціальний гідрогель. Серветки потрібно добре зволожити, щоб вода трохи покривала їх поверхню. Насіння крес-салату треба густо розсипати, накрити зверху пакетом або склом і поставити в тепле місце (можна на шафу або полицю).

Насіння зазвичай сходить протягом 3–5 днів. Потім треба виставити сходи на світло та стежити, щоб серветки не пересихали. Вже днів за десять висота рослин буде приблизно 7–8 см, їх можна зрізати для салату і засіяти наступний контейнер. Щоб отримати більші ростки, треба почекати 20–30 днів. А щоб мати свіжі листкі постійно, можна сіяти кожні 10 днів наступну порцію.

Листова гірчиця


фото good-tips.pro

Має гострий смак, а її зелень соковита й дуже корисна. Вона теж сходить і росте дуже швидко, можна сіяти і листову, і салатну гірчицю насінням, вони відрізняються тільки кольором листя.

Вирощують цю культуру так само, як і крес-салат, у субстраті або просто у воді. Звичайно, рослини з великими листками у воді не виростуть, а тільки в поживному ґрунті, але отримати швидко ніжну зелень протягом кількох тижнів можна.

Рукола


фото greenmarket.com.ua

Ця рослина дуже світлолюбна. Якщо вікно не на південному боці, потрібно зробити штучне підсвічування, для цього підійдуть звичайні лампи денного світла, які треба установити на висоті близько 60 см над ящиками з руколою. Додавати світла треба в похмуру погоду та в зимові дні, збільшуючи світловий день на 3–4 години.

Ґрунт руколі потрібен або нейтральний, або слаболужний. Відмінно підійде земля, на якій раніше росли бобові або гарбузові культури, а якщо відповідної землі під рукою немає, можна приготувати ґрунтосуміш з перегною, піску та дернової землі з розрахунку 2:1:2, або купити підходящий субстрат. На дно ємності спочатку треба насипати дренаж, потім шар земляної суміші. Рукола сіється методом поверхневого посіву, для цього насіння потрібно розкидати по зволоженому ґрунту, а потім присипати сантиметровим шаром землі. Рослина потребує помірного поливу, після посіву посадкову ємність бажано накрити плівкою або склом, після чого помістити в темне місце. Як тільки з’явилися перші сходи (приблизно через 5– 6 днів), плівку треба зняти, а ємність з руколою поставити на світле місце. Виростає ця зелень доволі швидко. Через 8–10 днів після появи сходів треба прорідити їх і прибрати слабкі та зайві рослини, ці паростки можна вже використовувати в салати.

Урожай можна збирати приблизно через місяць, залежно від обраного сорту, зрізуючи окремі листки. Кращим скоростиглим сортом вважається Покер, він дає свій перший урожай уже через 3 тижні. Рокет, Сицилія, Корсика — це середньостиглі сорти, вони порадують вас свіжими листками через 35–38 днів після посіву.