Яка вода корисніша для поливу кімнатних рослин

27.02.2021 16:54 Корисно
фото botanichka.ru фото botanichka.ru

Питання, якою ж водою краще поливати кімнатні рослини, холодною чи теплою, з-під крана чи відстояною, постійно постає перед квітникарями-аматорами. Пропонуємо розібратися разом, яка ж вода буде справді корисною для рослин та не нашкодить їх вигляду та стану.

Більшість рослин, які живуть на нашому підвіконні, родом із тропіків і субтропіків, тому вони завжди чекають підходящої для них в міру теплої водички. Якщо ж поливати квіти холодною водою, це може їм завдати шкоди. По-перше, холодна вода не розчинить поживні речовини в ґрунті. По-друге, можуть почати опадати квітки або бутони. Також може жовтіти листя та навіть гнити коріння. Тому вода для поливу має бути кімнатної температури.

Найкращим варіантом вважається дощова або снігова вода. Але їх використовувати не завжди можливо, тому зазвичай беруть воду з-під крана. Її слід попередньо відстояти не менш ніж 1–3 дні, це треба для того, щоб випарився хлор, осіли солі магнію та кальцію.

Читайте також Тільки для чоловіків: інструкція з вибору букета до 8 Березня

Щоб додатково пом’якшити водопровідну воду, можна додати в неї сік лимона або кілька крупинок лимонної кислоти, також можна використовувати столовий оцет: 10 крапель столового або яблучного оцту на один літр води. А ще у квіткових магазинах продається спеціальний нейтралізатор вапна для води (не плутайте з пральним пом’якшувачем для білизни).

Підкислити воду для поливу можна за допомогою верхового торфу, для цього його потрібно покласти в поліетиленовий пакет, який проткнути голкою, та помістити цей пакетик у воду для поливу. Для підкислення одного літра води буде достатньо 100 г торфу.


фото greenmarine.ru

Пом’якшити водопровідну воду та позбутися хлору можна й за допомогою кип’ятіння. Треба закип’ятити воду, охолодити її та налити в пляшку або поливалку. Додатково у таку воду можна додавати добрива та біологічні спеціальні речовини.
А от дистильовану воду краще не використовувати для поливу, тому що в ній не міститься ніяких макро- та мікроелементів, тобто користі для рослин ніякої.

Газована мінеральна вода для поливу – користь чи шкода?

Лише деякі кімнатні рослини потребують поливу водою з розчиненими мінеральними речовинами. Наприклад, алое або грошовому дереву вона подобається, ці рослини краще ростуть та стають яскравішими. Також корисним такий полив буде для кактусів, точніше, для формування їх колючок. Позитивно до поливу мінеральною водою ставиться бегонія, але робити це треба не частіше одного разу на два місяці. Бажано перед використанням обов’язково дати рідині відстоятися добу, вода повинна насититися киснем, а бульбашки вуглекислого газу – випаритися.

Для поливу краще вибирати мінеральну воду столових марок, у них міститься невелика кількість мінеральних речовин на відміну від лікувальних сортів, які перенасичені мінеральними солями та можуть негативно вплинути на кімнатні рослини.

А от для поливу азалій, орхідей, камелій та антуріумів вона зовсім не підходить, ці рослини можуть скидати бутони та гинути, а все тому, що у природі вони отримують воду з осадів, яка м’яка та не містить ніяких солей.

Читайте також Як правильно та швидко висушити зимове взуття