Як заправити машину якісним паливом

12.05.2019 10:15 Корисно
Фото: lifehack.md Фото: lifehack.md
Ще трохи, і літні відпустки позвуть у дорогу. Своя автівка, якщо вона є, значно полегшить мандри. Але вона вимагає і до себе уваги: технічне обслуговування, задоволення її потреби в паливі, і не абиякому, а якісному.

Дешева рибка...

Неякісне паливо — це така неприємна річ, що може призвести до несправності системи запалювання, проблем з подачею палива, а можливо, й до поломки двигуна. До того ж заправлений некондиційним бензином автомобіль втрачає потужність і динаміку, важко запускається, глохне.

Щоб уникнути такої ситуації, мандрівнику далеко від дому, де всі АЗС незнайомі, а поради спитати нема в кого, потрібно дуже уважно поставитися до вибору заправки. Адже, враховуючи вартості автомобільного палива, реалізовувати фальсифікат сьогодні вигідно. Найчастіше зловживають продажем змішаних бензинів з додаванням етанолу, метил-трет-бутилового ефіру або побічних продуктів коксохімічного виробництва. Тому варто уникати автозаправок з підозріло низькими цінами — добрий товар занадто дешевим не буває. Купуючи паливо, слід обов’язково вимагати і зберігати потім чек, він може знадобитися у тому разі, якщо доведеться домагатися повернення коштів за неякісний продукт.

Фото: vesti-ukr.com

І, звісно, у жодному разі не можна купувати паливо з рук. Іноді вздовж доріг продають бензин або дизельне паливо за зниженою ціною в каністрах або просто з бензовоза. Але ризик купити підробку тут надмірно високий.

 

Технічні тонкощі

Кожний водій знає, які реальні витрати палива в його машини. І якщо після чергового заправлення «до повного бака» бензин закінчився раніше, ніж звичайно, причина, швидше за все, у недоливі на АЗС. Проте цієї проблеми можна уникнути.

Паливороздавальні колонки на АЗС належать до засобів вимірювальної техніки, які використовуються при проведенні комерційних розрахунків між продавцем і покупцем. Це означає, що вони підлягають періодичній повірці. Будь-який водій може затребувати формуляр на колонку, що використовується на заправці. Якщо цей документ відсутній або в ньому немає позначки про проведення повірки, то заправлятися на такій АЗС не варто.

Також слід пам’ятати, що на заправках можуть застосовуватися тільки паливороздавальні колонки з індикатором ціни, обсягу та вартості виданої дози.

Фото: dt.ua

Перед черговою видачею палива всі ці показання повинні обнулятися. Якщо ж виникли сумніви в кількості заправленого палива, покупець має право вимагати «пролити» колонку. Для цього на кожній АЗС є еталонні мірники 2-го розряду, які теж повинні бути повіреними. Якщо недолив підтверджено, необхідно зробити відповідний запис у книзі скарг і звернутися до територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

 

Визначаємо якість палива без лабораторії

Бензин. Якщо є така можливість, наберіть бензин у прозору тару й подивіться крізь нього: паливо має бути блідо-жовтого кольору (за винятком мереж заправок, де бензин спеціально підфарбовують для захисту від підробок, але про це на АЗС попереджають) і не містити ніяких домішок.

Фото: ye.ua

Про можливу фальсифікацію може свідчити незвичайний запах бензину, що не є характерним для нафтопродуктів: нафталіну, сірководню, зрідженого газу тощо. Чистий бензин, якщо його нанести на руку, сушить шкіру, а от продукт, що містить домішки дизпалива, розтечеться жирною плямою.

Дизпаливо. Ознакою підробки є нетипові колір і запах: справжнє дизпаливо трохи темніше за соняшникову олію і має приємний масляний запах, а от темний колір і запах, як від мазуту, — ознака підробки.

Набравши дизпаливо в прозору ємність, зверніть увагу на дно – там не повинно бути ознак води або піщинок. На дотик дизпаливо повинне бути маслянистим і жирним, якщо ні — воно дуже розведене бензином.