Якщо часто болить голова: 6 порад, що робити

03.05.2020 16:04 Корисно
фото hyser.com.ua фото hyser.com.ua

Причини головного болю можуть бути різні: розумові навантаження, втома, погодні умови. Чи можна цьому запобігти?

Пропонуємо вам поради, за допомогою яких приступи головного болю можна спробувати зменшити.

Частіше розслаблятися

Частий головний біль може виникати, коли постійно перенапружуємося та нервуємо. У такому випадку треба спробувати частіше «розвантажуватись», тобто частіше робити собі невеличкий відпочинок протягом робочого дня та після. Якщо є можливість, слухати хоча б 10–15 хвилин легку, спокійну музику без слів або просто побути в тиші. Також привчити себе на короткий час «очищати» голову від усіх сторонніх думок! За інформацією вчених, за день людина засвоює всього 5–7 % потрібної інформації, всі інші думки — порожній клопіт.

Менше кави

Кофеїн може звужувати кров’яні судини навколо мозку та провокувати мігрень. Якщо ви заядлий кавоман, спробуйте хоча б зменшити кількість напоїв — не більше ніж три чашки меленої або п’ять чашок розчинної кави. Краще за все перейти на напої без кофеїну. Пам’ятайте також, що гіркий шоколад, звичайно, корисний для серця, але теж містить у собі кофеїн і є таким продуктом, який провокує головний біль.

Пити часто

Бажано – чисту воду. Тканини, що оточують мозок, складаються на 90 % з води, тому їх зневоднювання призводить до подразнення нервів і болю. Також, якщо бракує рідини в організмі, згущається кров, що ще більше погіршує реакцію на погоду, якщо вона – причина головного болю. Пийте 1,5–2 літри води щодня.


фото firestock.ru

Увага на раціон

Нестача мікроелементів — ще одна з причин, чому головний біль — частий гість. Наприклад, магній регулює приплив крові до мозку й рівень цукру в крові. Разом з вітаміном В6 він упорядковує вегетативну нервову систему та знижує метеочутливість. Тому зверніть увагу на зелені овочі, бобові, горіхи, вівсянку. Також тим, кого мучать головні болі, краще частіше їсти імбир — у ньому є активні речовини, які борються із запаленнями кровоносних судин та мігренью. Такі речовини є також у зернах гірчиці та перцю чилі.

Читайте також Висівки: лікують та омолоджують

Компреси

Якщо виникає пульсуючий біль у голові, допоможе холодний компрес. Можна прикласти намочений холодною водою рушник або лід (але його треба загорнути у тонку тканину) до скронь. Невелике зниження температури дозволить заглушити головний біль. І навпаки, якщо біль тиснучий, варто покласти щось тепле на задню поверхню шиї — це створить відтік крові й понизить тиск.


фото cosmopolitan.ru

Масаж та зарядка

Масаж відновлює кровопостачання й дозволяє організму розслабитися, це знімає спазми, які часто спричиняють головний біль. Робити його слід плавними круговими рухами, просуваючись від потилиці до чола. Основна біоточка, відповідальна за нормалізацію тиску, знаходиться під потиличним бугром. Якщо робити масаж хоча б 2–3 рази на тиждень, від нападів головного болю можна позбавитись узагалі або вони будуть слабкішими.

Допомагає і зарядка. Болі напруги часто виникають через застій крові в ділянці коміркової зони, коли м’язи затікають і «кам’яніють». Тому треба розминати шию, піднімаючи голову то вгору, то опускаючи вниз, потім повороти вправо-вліво й наостанок робити кругові рухи головою. До того ж у кінцевій точці кожного руху робити шиєю розтягуючий рух і тримати шию та голову в такому положенні секунд 10. Потім п’ять секунд відпочинку і — наступний рух.

І наостанок. Якщо головний біль продовжує турбувати, незважаючи на вжиті профілактичні заходи, обов’язково покажіться лікарю та проконсультуйтеся з ним.

Автор: Вероніка Добриня