Чудеса по-харківськи: унікальне озеро, природний тризуб та ручні байбаки (ФОТО)

25.09.2013 14:22 Культура
фото надані редакції місцевими мешканцями фото надані редакції місцевими мешканцями
«СК» влаштував для свого читача віртуальну подорож Слобожанщиною.

Ми познайомимо вас з найкрасивішими й найпам’ятнішими місцями, якими пишаються наші райони – з крейдяними горами, цілющими джерелами, легендарним палацом, потаємними підземними ходами та з ще багато-багато чим цікавим.

Зокрема на Вовчанщині в селі Огурцово є місцина, яку по-праву вважають справжньою родзинкою усього району. Сама природа взяла участь у її створенні.

Як раз на кордоні України та Російської Федерації протікає Сіверський Донець. Річка чудернацько звивається. Якщо подивитися згори, то можна побачити, як ландшафт перетворюється у тризубець. А місцеві прозвали такі природні викрутаси Родзигою. Із великої крейдової гори у селі Огурцово відкривається прекрасний вид на родзинку. Кажуть, саме звідси починається Україна.

Унікальне солоне озеро, що лежить між Кегичівкою і селом Шляховим, має техногенне походження. Воно утворилося на місці газової вишки кілька десятків років тому. До цього часу експерти не можуть сказати напевне, чому газова вишка разом з усіма комунікаціями раптом пішла під землю, і яка глибина озера.


За словами місцевих мешканців, вода в озері така солона, що люди, які не вміють плавати, не тонуть на ньому. Водойма міститься в улоговині, через це навіть восени біля водойми тепло. Більше того, сонячні промені відбиваються у воді і люди навіть можуть отримати засмагу нарівні з морською.

Національний природний парк «Дворічанський» – одна з перлин слобожанської природи. Його створили для того, щоб зберегти цінні види степових рослин, що ростуть на правому березі річки Оскіл. Парк по праву можна назвати візитівкою усього району, адже він охоплює кілька сіл – Кам’янку, Петро-Іванівку, Красне, Митрофанівку.

Він вабить не лише зеленими краєвидами, а й крейдяними горами. Дивовижний контраст утворює неповторне поєднання білих гір і блакиті мальовничої річки Окіл. А ще у цьому парку живуть байбаки, які, до речі, зовсім не бояться людей. Екостежками парку люблять гуляти школярі, сюди приїздять юннати з Харківського зоопарку, студенти харківських вишів і гості з інших областей.

Інна Пирлик, Тетяна Василець, матеріал з газети "Слобідський край" №113 від 21.09.2013

Джерело: SLK
Автор:
Администратор сайта