Райони Харківської області можна побачити в картинах

02.07.2012 16:18 Культура
фото www.kultura.kh.ua фото www.kultura.kh.ua

Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтв заснував цикл виставок «Художники Харківщини».

Барви Валківщини — ціле літо
Талановиті митці Харківщини не завжди мають змогу виставляти свої роботи у Харкові, а мешканці обласного центру в свою чергу, рідко приїжджають до краєзнавчих музеїв, щоб помилуватися місцевим живописом. Саме тому Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтв заснував цикл виставок «Художники Харківщини». Відвідувачам уже були представлені «Чугуївський вернісаж» та «Живопис Зміївщини». На черзі — Валківський район.

Мистецтво від учителя до учнів

Виставка, що відкрилася 27 червня, недаремно має назву “Яскраві барви Валківщини”, адже від різнобарв'я стилів і кольорів на полотнах у глядача захоплює дух. Експозиція знайомить із мистецтвом сучасних професійних і самодіяльних майстрів образотворчого мистецтва Валківського району. В більшості — це роботи директора Валківської дитячої школи мистецтв Олександра Ковальова та його учнів: Олександра Бикова, Наталії Струкової, Вікторії Білецької і Наталії Гончаренко.

- Для мене ця виставка знакова – це показник того, що я щось-таки за своє життя зробив, бо основу виставки складають твори моїх учнів,– підкреслив Олександр Ковальов. – Всі молоді художники, роботи яких представлені на цій виставці, або навчаються, або вже закінчили вищі навчальні  заклади. Вони дуже талановиті. Дійсно, ми намагаємося підтримувати мистецтво, щоб воно жило в наших дітях, в наших онуках.

Колишня учениця Олександр Ковальова Вікторія Білецька представила свої пейзажі, натюрморт і автопортрет. Цікава історія дівчини про її прихід у мистецтво: вона ніколи не малювала, доки у випускному класі не потрапила до художньої школи. Перші спроби володіння пензлем виявилися вдалими, і ось уже дівчина навчається у Харківській академії дизайну і мистецтв.

- Ось валківські зимові пейзажі, написані на пленері, поки писала, дуже змерзла, але це мені поки що необхідно, - розповідає Вікторія. - Я не можу сфотографувати і піти писати у теплі, то буде не щиро, а по пам'яті я ще не можу писати, не можу імпровізувати, в мене не вистачає майстерності, я ще не наситилася враженнями від природи.

Поки що дівчина навчається академічного реалізму в живописі, але вже відчуває потяг самовираження через інші стилі. Вікторія відчуває напругу, коли пише олією, але відпочиває — коли виконує графічні роботи, а також автопортрети. Каже, що малює саму себе кожного разу перед якоюсь важливою роботою, в якості розминки.

- На жаль, мені це притаманне – якась меланхолія. Буває так, що напишу автопортрет, і туга відступає, настрій підіймається. Але я взагалі дуже люблю писати портрети, мені це ближче: вивчення психології натури та втілення цього на полотні, - пояснює митциня.
Від виставки “Яскраві барви Валківщини” приміщення обласного центру мистецтв наповнилося радісною, навіть веселою атмосферою. Адже важко утримати посмішку, коли бачиш наївні за стилем, але глибокі за змістом сюжети картин Олександр Ковальова: близнята в утробі матері серед чудових квітів, що прагнуть до життя, або кіт, що полює серед лісових квітів на пташок.

Край, що надихає

Кожний район Харківщини має свій унікальний дух, неповторну мальовничу природу, які надихають митців на створення шедеврів. Так і Валківщина - край сливових садів та хлібних ланів -  благословила на творчість багатьох своїх синів і дочок, а також вдихнула натхнення митцям, які в різний час скористалися її гостинністю.

-  Тут створював незабутні акварельні полотна і, на жаль, зустрів свою передчасну кончину славетний російський живописець-реформатор, академік імператорської Академії художеств Петро Соколов, котрий свого часу перебував у неповторному куточку Слобожанщини на запрошення господарів величного Старомерчицького палацу, -  розповідає директор Валківського краєзнавчого музею Тамара Полищук. -  Місцеві сільські краєвиди надихали на творчість видатного українського живописця і пейзажиста Сергія Васильківського. Із валківським краєм пов'язали своє мистецьке життя випускник Петербурзької Академії художеств Василь В'язмітінов та його брат Іван.

Творчість художників, чиє життя пов'язане із валківською землею, перебуває у центрі уваги Валківського краєзнавчого музею. Закладу в цьому році виконується 20 років. За словами Тамари Полищук, цикл виставок “Яскраві барви Валківщини” був започаткований у музеї 4 роки тому. За цей час у його залах були представлені роботи більше сотні народних майстрів:  художників, фотохудожників, вишивальників, майстрів художнього ткацтва, гончарів, різьбярів, писанкарів, лялькарів, бісерооздоблювачів, флористів та інших талановитих митців.

Роботи, представлені в Харківському обласному центрі мистецтв, мають багато світла і дуже яскравих барв. Крім живопису, виставку прикрасила традиційна для Валківщини кераміка. Організували виставку Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтв, відділ культури і туризму Валківської районної державної адміністрації та Валківський краєзнавчий музей. Помилуватися яскравими барвами валківських митців можна буде до 15 серпня  за адресою: м.Харків, вул.. Пушкінська, 62, зала 2-го поверху.

Тамара Кіч

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта