Симфонічний оркестр «Віртуози Києва» виступить у Харкові

12.12.2019 13:22 Культура

Перед харківськими глядачами виступатимуть всесвітньовідомий скрипаль Шломо Мінц та віолончеліст, номінант премії Греммі Дмитро Яблонський.

Симфонічний оркестр «Віртуози Києва» в лютому 2020 року з концертною програмою «Симфонії всесвіту 2» відправляться в гастрольний тур по Україні. 13 лютого колектив завітає до Харкова, де дасть концерт в філармонії. Харківська публіка зможе насолодитися високопрофесійною майстерністю виконавців, приголомшливою та геніальною музикою, а саме головне — видатними постатями сучасної класичної сцени. У Харкові виступатиме всесвітньовідомий скрипаль Шломо Мінц та головний диригент оркестру «Віртуози Києва», віолончеліст, номінант премії Греммі Дмитро Яблонський!

Програма:

1. Джузеппе Верді - Увертюра до опери «Сила долі»

2. Олексій Шор – «Seascapes» для скрипки з оркестром

3. Каміль Сен-Санс - Інтродукція та Рондо каприччиозо для скрипки з оркестром

4. Фелікс Мендельсон-Бартольді - Симфонія n.4 Ля мажор (Італійська)

За словами Дмитра Яблонського, програма туру сподобається харківському глядачеві.

Ми розпочинаємо та закінчуємо нашу програму шедеврами італійської класичної музики,які знає весь світ. Це надзвичайно потужна увертюра Верді до опери «Сила Долі» та блискуча «Італійська симфонія» Мендельсона, яка навіть звучить в знаменитому американському фільмі 1979 року «Йдучи у відрив» про спортивні велогонки, — розповідає Дмитро Яблонський. — Олексій Шор, який народився в Києві, написав багато музики для балету, інструментальної музики, яку виконують визнані музиканти по всьому світу. Рондо-Каприччиозо Каміля Сен-Санса є в репертуарі кожного віртуозного скрипаля.

Як розповідає концертмейстер оркестру «Віртуози Києва» Тарас Яропуд, проект «Симфонії всесвіту» покликаний зробити світ краще.

Для кожної творчої людини в житті є важливими ідеї та втілення їх в життя, а також взаємодія один з одним, обмін енергією, співпраця, співпереживання, можливість дарувати людям те, що ти робиш, — підкреслює Тарас Яропуд. — Проект «Симфонії всесвіту» — це саме той проект, де ти даруєш частину себе іншим, співпереживаєш, співпрацюєш, обмінюєшся енергією, а найголовніше робиш світ кращим.

Учасники проекту:

Шломо Мінц — легенда сучасного скрипкового виконавства. Вважається колегами, глядачами і критиками одним з видатних скрипалів нашого часу, шановним за його бездоганну музикальність, стилістичну універсальність і командну техніку. Він довгий час вважався знаменитим запрошеним артистом з багатьма великими оркестрами і диригентами на міжнародній арені і продовжує зачаровувати глядачів своєю грою.

Нагороджений багатьма престижними міжнародними призами, включаючи Premio Internazionale Accademia Musicale Chigiana, Diapason D'Or, Grand Prix du Disque, премію Gramophone, премію Edison і Cremona Music Award, в 2006 році він отримав почесний ступінь від Ben- Університет Гуріона в Беер-Шеві ( Ізраїль).

Мінц регулярно проводить майстер-класи по всьому світу і запрошується на найпрестижніші міжнародні конкурси.  Він також є співзасновником Violins of Hope.

Дмитро Яблонський — головний диригент та художній керівник оркестру “Віртуози Києва”, всесвітньо відомий диригент та віолончеліст, номінант на премії Греммі, почесний диригент Єрусалимського оркестру та професор Школи Музики імені Бухмана-Мехти (Тель Авів) – Виступає в усьому світі на таких відомих майданчиках як Карнегі-хол в Нью-Йорку, Ла Скала в Мілані і Лувр у Парижі

«Віртуози Києва»

Багаторічна дружба та співпраця групи українських музикантів, лауреатів міжнародних конкурсів і всесвітньо відомого диригента і віолончеліста Дмитра Яблонського в 2016 році призвела до створення оркестру «Віртуози Києва».

За 4 роки оркестр «Віртуози Києва» став найбільш затребуваним музичним колективом України. Концерти в Україні, Ізраїлі, Азербайджані, Іспанії, Швейцарії, ОАЕ та тур країнами Північної Америки.

Записи оркестру публікує світовий лейбл «Naxos Records». «Віртуози Києва» — номінанти премії «Classical Music Awards 2018» за кращий диск року.

«Віртуози Києва» стали невід'ємною частиною виступів зірок шоу-бізнесу: Святослав Вакарчук, Тіна Кароль, Джамала, Ніно Катамадзе, запрошують їх долучатися до концертів та запису альбомів.

«Віртуози Києва» виступають як у камерному складі — 10-20 музикантів, так і у великому симфонічному складі — 60-90 музикантів.

Квитки на концерт «Віртуозів Києва» можна придбати ТУТ.