В області виявили об’єкти культурної спадщини та поселення доби бронзи

В області виявили об’єкти культурної спадщини та поселення доби бронзи

Фото: typical.if.ua

Упродовж квітня та травня 2018 року фахівці ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» за підтримки Управління культури та туризму ХОДА провели планову інвентаризацію об’єктів культурної спадщини у Великобурлуцькому та Дергачівському районах.

«У Великобурлуцькому районі в ході перевірки обстежили 165 курганів та 4 багатошарові поселення, виявили одне поселення доби бронзи, — розповіли в Управлінні культури та туризму ХОДА. — Під час дослідження також встановлено факт помилкового внесення до Переліку об’єктів археологічної спадщини більшої частини курганів біля села Середній Бурлук, а саме 114 одиниць, що виявились складним геологічним утворенням рельєфу».

У Дергачівському районі спеціалісти обстежили 64 пам’ятки історії та 1 пам’ятку монументального мистецтва.

«У ході інвентаризації виявили 14 об’єктів культурної спадщини, серед яких -—2 пам’ятники та 12 братських та поодиноких могил часів Другої світової війни. Додатково зафіксовано 5 пам’яток архітектури, які в майбутньому можуть отримати статус комплексних об’єктів як архітектури, так і історії», — розповіли в Управлінні.

За результатами інвентаризації розпочато науково-дослідну роботу фахівцями ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини». Спеціалісти підготують відповідну облікову документацію, щоб внести об’єкти до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.