Варення від школяра та мотанка від бібліотекарки перемогли у конкурсі Масельського

06.12.2013 10:52 Культура
http://www.jrati.ru/ http://www.jrati.ru/

Обласний літературний конкурс імені О. Масельського цього року вразив кількістю номінантів та незвичайними роботами творчої еліти Харківщини.

Цього року Обласний літературний конкурс імені О. Масельського — особливий — як у якісному вимірі, так і кількісному. На розгляд журі подано 268 робіт. Для порівняння, у минулому році їх було 142. Понад третина учасників конкурсу (84 автора) – учнівська молодь, тобто діти, які навчаються в школах, коледжах, ліцеях. Традиційно переважну більшість наданих робіт складають поетичні доробки, їх 116; прозаїчних творів – 75, драматичних – 11, а публіцистичних — 66. До речі, близько половини публіцистичних робіт-переможців на конкурс подала саме молодь.

Для 17-річного випускника Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №75 Микити Артеменка перемога у літературному конкурсі імені О. Масельського — перше найвагоміше творче досягнення в літературній сфері. Три роки назад хлопець почав відвідувати літературну студію, перетворивши написання своїх творів із хоббі у професійне ремесло. Дебютував юнак на Конкурсі з оповіданням “Хурмовое варенье”, яке й принесло йому перемогу у номінаціях «Учнівська молодь “Проза” та “Відкриття року”.

- Це моє найулюбленіше оповідання, - розповідає Микита. - Всього в доробку у мене 20 прозаїчних творів, але “Хурмовое варенье” - дуже нестандартний твір, філософський.

Перемогу у цілих трьох номінаціях - “Драматургія”, «Публіцистика» та “Проза”- отримала бібліотекарка із міста Лозова Ольга Тарасова. Це вже не перша перемога жінки у Конкурсі, її твори журі відзначало у 2011 та 2012 роках. Нещодавно у пані Тарасової з'явилося хобі — виготовлення ляльок-мотанок, про що вона написала цілу книгу - народознавче дослідження «Таємничий світ ляльки-мотанки».

- Виготовлення мотанок — дуже цікаве мистецтво, яке зберігає дуже багато таємниць, - розповідає Ольга Тарасова. - Сьогодні я проводжу народознавчі уроки та майстер-класи з виготовлення цих ляльок на ярмарках та навіть у себе в бібліотеці. Наступного року одне харківське видання обіцяє надрукувати мою книгу.

Всього цьогоріч призи отримали За І місце у номінаціях «Проза», «Поезія», «Публіцистика», «Драматургія» літератори отримали грошову премію у сумі 5 тис.грн, за ІІ місце – 3 тис. грн., за ІІІ місце – 2 тис. грн.

Переможцям в номінаціях «Майстер слова» та «Учнівська молодь» вручено подарунки. Але, за словами організаторів Конкурсу, найголовнішим подарунком для переможців, мабуть стане те, що їхні твори будуть надруковані у збірку, яка потрапить до бібліотек та навчальних закладів Харківщини.

Катерина Терещенко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта