За фільм, знятий у карантинній школі, харківський школяр отримав міжнародне визнання

05.11.2012 11:36 Культура
http://sebezh5.narod.ru http://sebezh5.narod.ru

Знімав свою кінороботу юний режисер звичайною побутовою камерою. Як акторів запросив учителів, однокласників і знайомих.

Плоди творчості дітей збирає і популяризує Харківська Асоціація дитячої екранної творчості «Дитятко».

Саме за ініціативи цієї організації кінороботи юних аматорів, що отримали визнання на Міжнародному телевізійному фестивалі «Дитятко», було показано на великому екрані для людей похилого віку – членів клубів активного довголіття. Тож між режисерами і глядачами відбувся діалог поколінь.

Свої власні роздуми щодо філософських понять вирішив викласти у відеоесе «Рух 2012» одинадцятикласник Олександр Чорнобай. Учень Харківської школи № 72 вже став переможцем міського конкурсу з розвитку шкільних ЗМІ і здобув дві нагороди на IV Міжнародному фестивалі «Дитятко»: спеціальний диплом «за креативне втілення ідеї» від Академії культури і міжнародний приз CIFEJ.

– Ідея фільму прийшла спонтанно. Нам у школі повідомили, що в Академії культури проходять семінари, і запросили їх відвідати. Там нам сказали, що проходитиме міський фестиваль дитячих відеоробіт, і я почав думати, – розповідає Олександр. – Думав довго, ідея прийшла тоді, коли я був у депресії. Я занурився в себе, і мені стало цікаво, що люди думають про дружбу, любов, мрію, щастя. Таких питань дуже багато, але люди через сіру буденність не замислюються над ними, вони не живуть, а просто існують. Хотілося спонукати їх, щоб вони замислились над вічними питаннями і знайшли власні відповіді.

Знімав свою кінороботу юний режисер звичайною побутовою камерою. Як акторів запросив учителів, однокласників і знайомих. Каже, що знімати було дуже цікаво, але на шляху були й перепони.

– Школу закрили на карантин, і нам ніде було знімати, але ми хитрістю пройшли у школу, знімали майже годину, і в нас усе вийшло, – зізнався Олександр. – Фільм сподобався не тільки моїм одноліткам, адже я розрахував його і для маленьких дітей. Їм, може, не так цікаво розмірковувати над цими питаннями, але між цими роздумами є смішні вставки, які допомагають зробити фільм цікавим для них.

Тепер у найближчих планах Олександра – завершити вже знятий музичний кліп, а згодом режисер-початківець мріє створити мультфільм.

Тамара Кіч, матеріал з газети "Слобідський край" №132 від 03.11.2012

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта