Блокпости на дорогах та евакуація: яка ситуація склалася у бєлгородській області

Вулиця бєлгорода / фото місцевого пабліка Вулиця бєлгорода / фото місцевого пабліка

З 20 березня блокпости з'являться на в'їзді в 7 населених пунктах бєлгородської області. З прикордонних населених пунктів почалася евакуація.

Як передає «Слобідський край», про це пишуть місцеві пабліки, посилаючись на заяви губернатора гладкова.

Зокрема, відсьогодні блокпости з’являться на в'їзді біля сіл козинка, глотове, гора-поділ, безіменне, новостроївка-перша і новостроївка-друга, а також міста грайворон. В’їзд у ці населені пункти буде обмежений.

У деяких населених пунктах з 21 березня жителям видаватимуть безоплатні продуктові набори, а плату за «комуналку« за березень скасують.

Також гладков повідомив, що 22 березня 1,2 тисячі дітей із регіону вирушать до пензи, тамбова і калуги. Загалом планується вивезти 9 тисяч дітей. У деяких населених пунктах області та у самому бєлгороді школярів відправили на канікули до кінця тижня, а вищі навчальні заклади переведені на дистанційну освіту.

У самому бєлгороді не вщухають вибухи, постійно лунають сирени повітряної тривоги, пишуть у пабліках місцеві жителі. За словами гладкова, станом на зараз у бєлгородській області загинули 16 людей, ще 98 постраждали внаслідок обстрілів. На тлі обстрілів у бєлгороді мережа фастфуд-ресторанів «Вкусно і точка» закрила підприємства, також доставку у місто відключив продуктовий ритейлер «ВкусВілл».

У свою чергу бійці Легіону «Свобода Росії» та РДК публікують кадри боїв, як стверджується, у козинці та грайвороні.

«Грайворон і околиці під постійним обстрілом: путінські війська ховаються в житловій забудові, а жителі закликають рідних залишати місто», «Взвод ударних БпЛА «ГРОЗА» РУБпАК Легіону знищує пріоритетні цілі на околицях Журавлівки одну за одною і регулярно залишає путінські війська без систем спостереження і засобів зв'язку на полі бою», – повідомляють бійці російських добровольчих батальйонів.

Раніше ми писали, що, на думку військового оглядача Михайла Самуся, контроль над бєлгородом і прикордонними російськими територіями не лише відсуне російські засоби ураження від Харкова, а й може змінити ситуацію на Куп’янському та Лиманському напрямку.

Автор: Галина Гришко