Дві пожежі на Салтівці і Радянській. Евакуювали 30 харків'ян (ВІДЕО)

Вчора у Харкові горіли два багатоквартирних будинки.

21 січня 08:10 на номер «101» надійшло повідомлення про пожежу у дев’ятиповерховому житловому будинку на вул. Гвардійців Широнінців, 39 б. На першому поверсі горів електричний щит, розташований у окремому технічному приміщенні. В результаті горіння полімерних матеріалів щитової виділилось багато токсичного диму, який швидко розповсюдився по поверху, сходовій клітині і вентиляційним каналам. Далі дим поширився на верхні поверхи. Настала загроза життю мешканцям будинку.

По прибуттю на місце виклику підрозділів ДСНС, керівник гасіння пожежі віддав наказ рятувати людей. Одночасно були вжиті заходи щодо гасіння вогню та видалення диму.
В результаті проведення оперативних дій рятувальники допомогли вийти з небезпечної задимленої зони п’яти дорослим та п’ятьом дітям (2008, 2011 і троє 2013 року народження - винесли на руках).

Крім того, з верхніх поверхів було евакуйовано 20 мешканців будівлі.

Площа пожежі склала 6 кв.м. В ліквідації пожежі приймало участь 3 пожежно-рятувальних підрозділи ДСНС. Пожежа була ліквідована о 09:06.

За попередніми даними причиною виникнення пожежі стало коротке замкнення електричної мережі.

Ще ожна подежа вчора сталася на вул. Кузнечній, 16а. Це будинок старої забудови. Він мав дерев’яні внутрішні перегородки та перекриття. Горіло саме перекриття між цокольним та першим поверхом.

До місця виклику прибули три підрозділи ДСНС. На той момент мешканці будинку встигли самостійно вийти назовні. Площа пожежі склала близько 10 кв.м. В коридорі першого поверху виник прогар. Існувала загроза швидкого розповсюдження вогню по пустотам та дерев’яним конструкціям на велику площу.

Вогонь був повністю ліквідований о 16:52. Постраждалих немає.

За попередніми даними причиною виникнення пожежі стало необережне поводження з вогнем.

Автор: Администратор сайта