На Лозівщині міг статися теракт. ФОТО

Фото: kharkivoda.gov.ua Фото: kharkivoda.gov.ua
Контррозвідка СБУ запобігла масштабній диверсії на Краснопавлівському водосховищі.

Співробітники Департаменту контррозвідки Служби безпеки України спільно з обласним Управлінням СБУ затримали жителя Харківщини після закладення та спроби приведення у дію вибухового пристрою на території комплексу водопідготовки «Дніпро» КП «Харківводоканал» у селищі Краснопавлівка.

Як повідомляють в обласному Управлінні СБУ, зі слів затриманого, у лютому 2019 року він був завербований співробітниками ФСБ РФ у місті Бєлгород (Росія) та здійснив цей злочин за їх завданням.

Диверсант заклав вибухівку у безпосередній близькості до місткості з хлором, яка технологічно залучена до системи очищення води та, у разі пошкодження, відновленню не підлягає. За попередніми даними, потужність вибухівки еквівалентна двом кілограмам тротилу.

Вибух міг призвести до дестабілізації соціально-економічної обстановки в регіоні через припинення водопостачання у містах Харків та Лозова.

Чоловікові оголошено підозру про скоєння злочину, передбаченого ст. 113 («Диверсія») Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Читайте також: Мер Первомайського записав звернення щодо закриття шкіл. ВІДЕО