Музей Сковороди та інші зруйновані пам’ятки відновлять за допомогою 3D-сканеру

15.10.2022 16:38 Новини
Фото: ХОВА Фото: ХОВА
Нещодавно Харківська область придбала 3D-сканер, за допомогою якого будуть відновлюватися культурні і історичні пам’ятки, зруйновані під час російських обстрілів.

Вже проскановано понад 10 будівель, втому числі і музей Сковороди, розповів директор Департаменту містобудування та архітектури ХОВА Антон Коротовських.

- Сканування об’єкта займає довгий час, іноді навіть кілька днів. Адже спочатку робимо внутрішнє сканування і за потреби – зовнішнє. Потім все це оброблюємо у спеціальних програмах. Після цього в нас з’являється 3D-модель будівлі з точністю до 1 мм. Це, так би мовити, наш архівний матеріал, який ми збережемо для нащадків. Вони зможуть відкрити і подивитися будь-яку деталь на фасаді або в інтер’єрі, – сказав він.

3D-сканер придбали в межах спільного гуманітарного проєкту фонду «Толока» та Товариства побратимства Харків-Нюрнберг.

За словами представника КП «Харківський регіональний інженерно-консультаційний центр» Даніїла Єлфімова, така технологія використовується в усьому світі. Для України це один з перших приладів.

Нагадаємо, Національний музей Григорія Сковороди було знищено прямим попаданням російської ракети. Російські війська здійснили обстріл 6 травня о 23-й годині за місцевим часом. Снаряд влетів під дах будівлі, спалахнула пожежа. Вогонь майже знищив усі приміщення музею.