На Харківщині ЗСУ збили ворожий безпілотник

10.04.2022 14:00 Новини
Фото з телеграм-каналу Міністерства оборони України Фото з телеграм-каналу Міністерства оборони України

У Харківській області підрозділ протиповітряної оборони ЗСУ сьогодні успішно знищив черговий російський БПЛА “Орлан-10”.

95-та окрема десантно-штурмова бригада  Збройних Сил України  з ПЗРК британського виробництва “Starstreak”  успішно знищила черговий російський БПЛА “Орлан-10”.

 "Startsreak" – це британський переносний зенітно-ракетний комплекс, призначений для ураження вертольотів та літаків противника, що низько летять.

Як повідомляє командування десантно-штурмових військ ЗСУ,  це вже другий збитий багатоцільовий безпілотний авіаційний комплекс “Орлан-10” рашистів. Перший БПЛА такого типу  був збитий учора.

Як зазначає портал defence-ua, на відміну від багатьох інших зенітних систем у Starstreak використано систему із наведенням по лазерному променю – так звана "лазерна стежка". Для успішного пострілу оператор має утримувати ціль, скоріш за все у Starstreak реалізовано автосупровід цілі.

Таке наведення дозволяє більш ефективно працювати саме проти дронів, захоплення яких інфрачервоною головкою самонаведення, яка реагує на тепло, може бути вкрай ускладнене. 

Нагадаємо, раніше на Харківщині ЗСУ знищили ворожий вертоліт із ПТРК «Стугна-П» .