Палаюча Харківщина: рятувальники назвали найбільш постраждалі райони за добу

10.07.2022 09:32 Новини
У Харківській області від пожеж, спричинених ворожими обстрілами, цієї доби горіли будівлі, ліси та лан з пшеницею.

Як повідомили  у ДСНС Харківської області, найбільше пожеж від ворожих обстрілів було в Чугуївському районі Харківщини. Таких пожеж там сталося п'ять. В одній з них виявлено тіло загиблої жінки, ще дві особи отримали поранення. Цей випадок трапився близько 21:00 у селищі Печеніги. Півтори години знадобилося рятувальникам, аби приборкати пожежу в приватному будинку площею 100 кв. м. Іншими пожежами у цьому районі завдано збитків довкіллю (горіла хвойна підстилка на площі більш ніж 15 га), лану з пшеницею на корені (вигоріло близько 1000 кв. м) і приватній господарчій споруді.

Також екосистеми через обстріли горіли в Ізюмському, Богодухівському та Харківському районах. До того ж у  Богодухівському районі ворог ударив по складських приміщеннях, які горіли на площі 3000 кв. м. Пожежу вдалося приборкати протягом двох годин.

За повідомленням ДСНС, минулої доби Харків тричі зазнав ракетного обстрілу. Дві ракети влучили у житлові будинки в Основ‘янському районі: одна близько 10:00, інша близько 03:40. У першому випадку постраждало 6 осіб, у другому – 1. Ще одна ракета завдала значних руйнацій навчальному закладу в Слобідському районі Харкова. Там обійшлось без жертв і постраждалих.

Загалом за добу рятувальники здійснили 37 оперативних виїздів, з яких: на ліквідацію пожеж — 26, у т. ч. пожеж, спричинених обстрілами, — 11, також 2 виїзди – для допомоги працівникам ЖКГ, 1 – на аварійно-рятувальні роботи, 1 — для надання допомоги населенню, 2 – для ліквідації наслідків ДТП, 5 були інші виїзди.

Піротехніки ДСНС ліквідували 45 ворожих боєприпасів, що не розірвалися.