Прикидалися правоохоронцями та грабували: у Харкові затримали потужну банду

21.09.2022 15:00 Новини
У ході масштабної спецоперації в Харкові було знешкоджено потужне злочинне угруповання, яке здійснювало розбійні напади та грабувало помешкання людей. На його озброєнні був навіть ПЗРК.

Про затримку членів банди повідомляє СБУ. Учасники банди вчиняли збройні «нальоти» на оселі громадян і «вибивали» з них гроші та інші цінні речі. Нападники залякували людей зброєю, застосовували до них насильство та погрози фізичної розправи.

До складу злочиного угруповання входили особи, раніше засуджені за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема за умисне вбивство.

Для приховування злочинної діяльності її учасники діяли під виглядом представників правоохоронних органів України.

Співробітники СБУ затримали шістьох активних учасників угруповання: чотирьох — після вчинення чергового розбійного нападу, та двох — при спробі приховання вогнепальної зброї.
 
Наразі затриманим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 187 (розбій, вчинений в умовах воєнного стану, поєднаний з проникнення у приміщення) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами) Кримінального кодексу України. Стосовно них судом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, а одному зі зловмисників, який є неповнолітнім — домашній арешт.

У результаті слідчо-оперативних дій співробітники СБУ вилучили у зловмисників великий арсенал бойових засобів ураження. Серед вилученого:
— переносний зенітно-ракетний комплекс з протитанковою керованою ракетою;
— 4 протитанкові гранатомети РПГ-7 з пострілами до них;
— 23 автомати Калашникова з боєкомплектом;
— 8 пістолетів Макарова та Стєчкіна;
— 87 бойових гранат Ф-1, РГД-5, РГО, РГН та РДГ-2Б;
— підривач до протитанкової міни;
— глушники до автоматів Калашникова;
— близько 12 тис. набоїв до стрілецької зброї;
— тактична амуніція із символікою правоохоронного органу.

Зброя банди, затриманої у Харкові

Зброя банди, затриманої у Харкові

Наразі затриманим та розшукуваному повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 187 (розбій, вчинений в умовах воєнного стану, поєднаний з проникненням у приміщення) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами) Кримінального кодексу України. Стосовно них судом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, а одному зі зловмисників, який є неповнолітнім — домашній арешт.

Триває досудове розслідування. Перевіряється причетність учасників злочинного угруповання до вчинення інших злочинів на території регіону.
.

Автор: Інна Можейко