Прикривав поранених побратимів: на Харківщині загинув спецпризначенець

19.08.2022 11:20 Новини
Джерело: Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України Джерело: Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України
Військовослужбовець окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління Нацгвардії України капітан Вадим Манько загинув на півночі Харківщини.

Як повідомили в Східному оперативно-територіальному об'єднанні Національної гвардії України, 13 серпня поблизу Соснівки окупанти здійснили керований підрив української броньованої машини, яка їхала за пораненими. У машині перебувала група медичної евакуації, головою групи був капітан Вадим Манько, з позивним «Омут». Унаслідок підриву спецпризначенець отримав численні поранення тулуба та ніг.

– Він наказав пораненим побратимам евакуюватися, прикривав їх відхід вогнем з кулемета на башті бойової машини. Ворог розстріляв автомобіль з ручних гранатометів. Згодом побратими провели зачистку місця героїчної загибелі спецпризначенця та забрали його тіло, щоб мати можливість поховати та віддати йому військові почесті, – розповіли в Нацгвардії.

Серед героїчних епізодів Вадима Манька в Нацгвардії розповіли про його участь у знищенні передового загону окупантів у районі траси на Циркуни. Так, 24 лютого чоловік знищив двох загарбників та врятував життя пораненого побратима під шквальним вогнем. У червні Вадим знешкодив ще двох рашистів, які у складі ДРГ намагалися зайти в тил українських позицій.  Того ж дня він потрапив під обстріл ворожої РСЗВ та отримав сильну контузію. Після нетривалого лікування повернувся до бойових порядків. Наприкінці червня він брав участь у бойових діях під Дементіївкою, тоді під час штурму ворожих позицій він знищив трьох окупантів, і після цього наводив та корегував вогонь артилерії на сили противника, які кількісно переважали. Тоді було знищено дві російські бронемашини та приблизно взвод піхоти.

– Вадим був надзвичайно щирим, добрим та іронічним. Ми з ним познайомились рік тому, коли я прийшов до загону. Він тоді мені здався дещо відстороненим та замкненим. Проте пізніше виявилося, що це – товариш, про якого можна лише мріяти. Дуже надійний. Ніколи не цурався допомогти тобі, при цьому своїм проблемам давав раду переважно сам. У бойовій роботі він був дуже рішучим, але завжди залишався з холодною головою. Вадим переважно спеціалізувався на тактичній медицині, але постійно розвивався і допомагав нам. У нього це дуже класно виходило. Він знав та вмів дуже багато. Останнім часом він також почав засвоювати аеророзвідку, і тут також він діяв дуже професійно, – згадує побратим Вадима та його спаринг-партнер «Боксер».  – Того трагічного для всього нашого підрозділу дня ми опинилися у різних бойових групах і працювали не разом. За день до цього ми багато спілкувалися, він на той момент тільки повернувся після поранення та реабілітації. Тоді у мене склалося враження, що він відчуває щось недобре, хоча він поспішив мене запевнити, що все буде нормально.

До того ж лише 16 серпня нацгвардійця Вадима Манька було нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни». Відповідний указ № 582/2022 був оприлюднений на сайті Президента України. Тоді Володимир Зеленський нагородив 189 нацгвардійців, поліцейських, митників та прикордонників. З них 25 – посмертно.

Автор: Анастасія Хушану