Волонтери вивозять людей із села Чорне

16.02.2024 17:45 Новини
Фото надані Координаційним гуманітарним центром, волонтерськими організаціями  «Я врятований» та «Зроблена в Україні» Фото надані Координаційним гуманітарним центром, волонтерськими організаціями «Я врятований» та «Зроблена в Україні»

Ворог продовжує обстрілювати населені пункти Вільхуватської громади. Волонтери вивозять місцевих жителів з небезпечних сіл.

Увечері 15 лютого російські терористи вдарили трьома керованими авіабомбами по селу Чорному Вільхуватської громади. Жертвами обстрілу стали троє людей: подружня пара та їхня 17-річна племінниця. Як розповів медіа «Слобідський край» керівник відділу евакуації Координаційного гуманітарного центру Олег Іванов, волонтери другий день вивозять місцевих жителів із села Чорне.

– Виїжджають і родини з дітьми, і люди похилого віку. Звісно, люди не хотіли б виїжджати з дому, бо це їхнє життя. Але по Чорному вчора сильно прилетіло, тому місцеві розуміють, що залишатися в селі небезпечно, тож погоджуються на евакуацію. Частина евакуйованих переїхала у Печенізьку громаду, частину веземо до Харкова. Наприклад, вчора родину з дітьми поселили у гуртожитку в Харкові, – розповів Олег Іванов. 

Як розповів медіа «Слобідський край» начальник Вільхуватської сільської військової адміністрації Євген Шаповал, протягом останнього тижня по них постійно прилітає. Після 22 січня, коли була оголошена обов’язкова евакуація з 21 населеного пункти, з громади виїхало 156 людей, з них 21 – дитина. Що стосується евакуації саме з Чорного, то три тижні тому в селі було 190 людей, зараз залишилося 139 і продовжують виїжджати.

– Будемо порушувати питання про те, щоб додати село Чорне, а також села Нефедівка та Грачівка у список населених пунктів з обов’язковою евакуацією. Тож таких населених пунктів у нашій громаді буде 24. Залишається 6 населених пунктів, де не оголошена обов’язкова евакуація, – розповів Євген Шаповал. 

Нагадаємо, що 15 лютого ворог вдарив керованими бомбами по селу Чорне. Загинуло подружжя та їхня племінниця.

Також нагадаємо, що 17 лютого на території Вільхуватської територіальної громади оголошено Днем жалоби за 3 загиблими земляками, чиї життя цинічно відібрали російські КАБи.