На Харківщині пройде щорічний Вертеп-Фест

12.01.2022 14:56 Область Online
У місті Харків 15-16 січня відбудеться Вертеп-фестиваль 2022, який частково пройде в Інтернеті.

Неможливо уявити Новорічні свята та Різдво без колядок. Тому ви точно хоча б раз чули про вертепи. Саме час скористатися можливістю та завітати на свято у місто Харків. Вертеп-Фест проходитиме в офлайн-форматі, на вулицях міста, так і заплановано онлайн частину у мережі Інтернет.

Що очікує на гостей фестивалю?

Впродовж двох днів з 15 по 16 січня кожен охочий зможе поринути у святкову атмосферу та згадати колядки, які знайомі ще з самого дитинства.

15 січня запланована хода колядників і вертепів Харкова та області Сумською вулицею. О 12:00 від майдану Конституції розпочнеться святкова хода. Наприкінці ходи на всіх очікує спільний спів «Нова радість стала» разом із українськими та іноземними містами. Також цього дня відбудуться виступи колективів у військовому шпиталі, в дитячих будинках та ТРЦ.

Об'єднаємо у святкуванні всю країну

Крім святкувань та ходи містом, запланована і онлайн частина святкування. Кожен охочий зможе переглянути трансляцію у соцмережах, на сайті фестивалю, в метро, ТРЦ і супермаркетах відео з виконанням колядок, щедрівок, тематичних майстер-класів тощо. Зазначимо, на сайті фестивалю кожен може залишити відповідне відео, яке має можливість потрапити до трансляції.

Відтак, 15 та 16 січня відбудуться «Етновечорниці» у прямому ефірі – 2 дні по 1,5 години.

Під час святкування в Інтернеті заплановано:

  • Оговорювати, як зберігати пісенні та інші святкові традиції в умовах пандемії;
  • Майстер-класи (за заявками);
  • Прості кулінарні рецепти (як кутю готувати; національна кухня тощо);
  • Провести «Колядку-батл на виліт» (учасники – за заявками!). 

Всіх бажаючих взяти участь в «Етновечорницях» (як глядачі та/або як безпосередні учасники) просимо повідомити про це оргкомітет на офіційну пошту фестивалю [email protected].

Організатори свята зазначають, що відвідати святкування може кожен, але нагадують і про карантинні обмеження та їх дотримання.

Автор: Микита Гузенко