Півтисячі гектарів землі у Дергачівському районі хочуть повернути державі

29.03.2018 15:18 Область Online
Фото: власно.info Фото: власно.info
Прокуратура вимагає повернути у державну власність 566 га земель від орендаря, який роками недоплачував за користування ділянкою.

Золочівський відділ Дергачівської місцевої прокуратури направив до Господарського суду області позовну заяву про визнання незаконними та скасування розпоряджень райдержадміністрації щодо надання в оренду 566 га сільськогосподарської землі та повернення її у державну власність.

За інформацією заступника керівника місцевої прокуратури Олексія Кушнаренка, ще у 2007 році розпорядженням місцевої районної державної адміністрації одне з агропідприємств отримало в оренду сільськогосподарські землі. Однак ділянки надано з порушенням чинного законодавства. Зокрема, без проведення нормативно-грошової оцінки. Як наслідок, аграрій тривалий час сплачував занижену орендну плату.

Кілька років тому агрофірма взяла на себе зобов'язання провести нормативно-грошову оцінку ділянки та укласти додаткову угоду до договору оренди. Однак переоцінку землі так і не зробили. Як наслідок, ТОВ продовжувало сплачувати оренду, сума якої не відповідала економічно обґрунтованій грошовій оцінці землі і була заниженою. Це і стало підставою для звернення до суду.

Читайте також: Європейський досвід у Нововодолазькій ОТГ

Микола Мельник