Пошкоджені від вибухів снарядів школи повністю відновили

13.09.2017 07:35 Область Online
Фото: balakliya-rda.gov.ua Фото: balakliya-rda.gov.ua
Шість шкіл були пошкоджені у Балаклійському районі внаслідок надзвичайної ситуації, яка сталася на території 65-го військового арсеналу 23 березня цього року.

Найбільше руйнувань зазнали три навчальні заклади. Серед них - Балаклійська школа № 3, у якій навчається 386 дітей. Під час НС на арсеналі на дах школи впав снаряд, боєприпаси також потрапили на подвір’я навчального закладу. Як розповіла директор Балаклійської ЗОШ № 3 Оксана Бондар, у закладі були вибиті двері, пошкоджено майже 80 % даху над їдальнею, над корпусом початкової школи, вибито 40 % металопластикових вікон, частково пошкоджені стіни, стеля, зруйновані спортзал, навчальні кабінети.

За три дні після надзвичайної ситуації майже все було відбудовано: перекрито дах, замінено вікна. І діти змогли вчасно повернутися до навчання з весняних канікул. Улітку в школі продовжили відновлювальні роботи - замінили підлогу, відремонтували стіни, повісили жалюзі, замінили деякі меблі.

На невеликій відстані від 65-го арсеналу знаходиться ще одна школа - № 6. Будівля навчального закладу також зазнала значних руйнувань – від вибухової хвилі. За словами начальника відділу освіти Балаклійської РДА Світлани Швід, у школі також замінили дах, вікна, двері, підлогу, встановили нові меблі та обладнання. 

По темі: НОВІ КВАРТИРИ ПРИДБАЛИ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ БАЛАКЛІЙЦІВ

За словами голови Балаклійської РДА Степана Масельського, за дорученням голови ХОДА Юлії Світличної, окрім проведення необхідних відновлювальних робіт, значно покращили матеріально-технічну базу школи. До навчального закладу закупили новий комп’ютерний клас, встановили спортивний майданчик.

- Із початку літніх канікул ми привели всі заклади до належного стану, щоб вони були придатними до навчального процесу. Умови стали кращими, ніж були до надзвичайної ситуації, - зазначив Степан Масельський.

  У Яковенківській школі, яка теж суттєво постраждала від вибухів, також замінили дах та вікна.

На проведення ремонтних робіт у трьох навчальних закладах кошти були виділені з резервного фонду держбюджету та з бюджету району. Ще три школи, які постраждали частково, відремонтували силами лише районного бюджету.

Нагадаємо, у ніч на 23 березня в Балаклії на одному з найбільших в Україні складів ракетно-артилерійського озброєння сталася пожежа, у результаті якої здетонували боєприпаси. Через це одна жінка загинула і ще троє людей постраждали. На базі зберігалося 138 тис. тонн боєприпасів.

Тетяна Лісна

Автор: Администратор сайта