Пожежі у Харківській області визнали надзвичайною ситуацією регіонального рівня

04.09.2020 11:08 Область Online
За матеріалами МВС України За матеріалами МВС України

Це дозволить отримати кошти з держбюджету для компенсацій погорільцям.

Регіональна комісія з питань ТЕБ та НС визнала пожежі у Дворічанському районі надзвичайною ситуацією регіонального рівня. Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер,

– Це означає, попередньо, що після того, як буде встановлений розмір збитків, ми зможемо отримати з державного бюджету гроші для компенсації людям, у тому числі й втраченого майна, – пояснив голова ХОДА в ефірі "Суспільного".

Фото - ДСНС www.dsns.gov.ua/

За словами посадовця, на місці події цілодобово працює штаб, до складу якого увійшли представники місцевої влади та самоврядування, ДСНС та інших структур, залучених до ліквідації лиха. Зараз штаб установлює обсяги збитків та готує необхідні документи для того, щоб люди якомога швидше отримали компенсації. Погорільцям виплатять до 300 тисяч гривень.

Читайте також: На Харківщині нагородили тракториста, який урятував будинки від пожежі

– З 22 домоволодінь, які постраждали в Гороб’ївці, на даний час ми взяли в людей 16 заяв. Зараз складаються акти, прописується майно, яке було пошкоджено. Ще 6 людей поки що не з'явилися. Селищний голова взяв на себе обов’язок забезпечити їх присутність, – розповів Олексій Кучер.

За його інформацією, житло для тимчасового розміщення всіх постраждалих готове. Їх можуть розмістити в гуртожитку Дворічанського ліцею, який до цього готували як можливе місце обсервації. Проте поки що всі люди, чиї будинки згоріли, відмовились селитися в гуртожиток та розмістилися в родичів і друзів. Також зараз вирішується питання надання гуманітарної допомоги постраждалим. Першочергові соцпакети всі, хто цього потребував, отримали. Тепер у людей збирають інформацію про подальші потреби, до забезпечення допомоги долучилося Міністерство соцполітики України.
За даними ДСНС, станом на ранок 4 вересня відкритого вогню немає. Працює два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8 ДСНС України, загрози населеним пунктам немає.

Фото - ДСНС www.dsns.gov.ua/

- Пожежа набула такого стрімкого поширення через значні пориви вітру – більше 15 м/с. Навколо населених пунктів, які знаходяться в лісовому масиві, не було мінералізованих смуг, - пояснив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.