Реліктова рослина заполонила річку у Куп'янську (Фото)

14.09.2017 07:25 Область Online
Фото: nashridkup.com.ua Фото: nashridkup.com.ua
На річці Оскіл прижилася рослина, яка занесена до Червоної книги.

Як пише місцевий портал "Наш рідний Куп'янськ", у водоймі розрослася папороть сальвінія плаваюча, або Salvinia natans.

Свого часу ця  рослина була дуже рідкісною і росла лише в південних річках України. Із потеплінням клімату сальвінія завойовує нові північні ареали. Так, у Куп'янську сальвінія забила все праве русло Оскола в центрі міста. Місцеві мешканці просто з берега збирають рослини для корму своїх качок.

Гідробіологи запевняють, що великі поля сальвінії не шкодять малькам риби за рахунок того, що рослина утримує своїм листям велику кількість повітря, і тому не знижує кількість кисню у воді.

 Довідка. Сальвінія – однорічна водна папороть з ниткоподібним, розгалуженим, стеблом від 3 до 8 см завдовжки, без кореневої системи. Функцію кореню виконує особливий нижній листок, розсічений на ниткоподібні 14 долей.  Верхні листки зверху покриті щетинистими білими, а знизу бурими волосками, які легко утримують бульбашки повітря, і листок неможливо намочити. Ця особливість сальвінії  втримує її на поверхні.  Розмножується сальвінія, як і всі папороті, спорами і саме у серпні – вересні. Мікроспори по 64 штуки у кулеподібних капсулах падають на дно водойми. Весною ті капсули прориваються, і спори спливають на поверхню.

Тетяна Лісна

Автор: Администратор сайта