Реліктова рослина заполонила річку у Куп'янську (Фото)
Як пише місцевий портал "Наш рідний Куп'янськ", у водоймі розрослася папороть сальвінія плаваюча, або Salvinia natans.
Свого часу ця рослина була дуже рідкісною і росла лише в південних річках України. Із потеплінням клімату сальвінія завойовує нові північні ареали. Так, у Куп'янську сальвінія забила все праве русло Оскола в центрі міста. Місцеві мешканці просто з берега збирають рослини для корму своїх качок.
Гідробіологи запевняють, що великі поля сальвінії не шкодять малькам риби за рахунок того, що рослина утримує своїм листям велику кількість повітря, і тому не знижує кількість кисню у воді.
Довідка. Сальвінія – однорічна водна папороть з ниткоподібним, розгалуженим, стеблом від 3 до 8 см завдовжки, без кореневої системи. Функцію кореню виконує особливий нижній листок, розсічений на ниткоподібні 14 долей. Верхні листки зверху покриті щетинистими білими, а знизу бурими волосками, які легко утримують бульбашки повітря, і листок неможливо намочити. Ця особливість сальвінії втримує її на поверхні. Розмножується сальвінія, як і всі папороті, спорами і саме у серпні – вересні. Мікроспори по 64 штуки у кулеподібних капсулах падають на дно водойми. Весною ті капсули прориваються, і спори спливають на поверхню.
Тетяна Лісна