Скажену вівчарку виявили в Лозівському районі

Скажену вівчарку виявили в Лозівському районі

Фото: gununsesi.info

З початку року на Харківщині зареєстрували вісім випадків сказу тварин. За інформацією Харківського обласного лабораторного центру, хворобу фіксували у Балаклійському, Барвінківському, Близнюківському, Зміївському, Лозівському та Харківському районах.

Останній випадок трапився 15 січня у селі Веселе Лозівського району. Тут від хвороби померла дворова вівчарка, яка мала хазяїна.

— Невідомо, за яких обставин сталося зараження, але при обстеженні ветеринари побачили укус на писку тварини, тому ймовірно, що на подвір'я зайшла лисиця, яка й могла передати хворобу, — розповів завідувач відділення організації епідемічних досліджень Лозівської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» Павло Дмитренко.

За його словами, на щастя, пес не напав на людей, а коли вони помітили щось дивне у поведінці домашнього улюбленця, відразу звернулися до ветеринарів, які наглядали за ним. Після смерті, голову тварини передали до обласної ветеринарної вірусологічної лабораторії, фахівці якої з'ясували, що причиною летального кінця став сказ.

Читайте також: У Балаклії п'ятьох дітей забрали від матері через бруд та голод. Фото

Також за інформацією філії, у минулому році на Лозівщині сталося п'ять випадків сказу тварин, а цьогоріч вже зафіксували три.

Олександр Ушаков