У 12 районах області планують поновити місцеві пожежні частини. Карта
Нині підрозділи місцевої пожежної охорони (МПО) функціонують у 23 районах області. Невдовзі МПО з'явиться і в Зміївському районі, адже там вже прийнято рішення про його створення. Так, є відповідна будівля, вирішується питання зі штатним розписом та придбанням пожежного автомобіля. Про це повідомили у ході засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки Харківської облдержадміністрації.
Як розповів перший заступник начальника ГУ ДСНС у Харківській області Сергій Чабань, відстань від пожежних підрозділів до деяких населених пунктів на Харківщині дуже велика. І як приклад навів Великобурлуцький район, де радіус складає 32 км, а також Барвінківський район, де радіус — 60 км, Золочівський — 22 км, Зміївський — 26 км. Такі відстані, за його словами, не дозволяють підрозділам ДСНС виконувати нормативний час прибуття, зафіксований Кабміном.
- Згідно з наявними вимогами, радіус виїзду пожежно-рятувальних підрозділів у сільській місцевості не повинен перевищувати 13,3 км, при цьому час слідування бойового розрахунку до місця надзвичайної ситуації складатиме до 20 хвилин, по місту – до 10 хв.,- додав Сергій Чабань.
Головне управлінням ДСНС України у Харківській області провело аналіз розташування рятувальних підрозділів на території області, за результатом якого визначило необхідність створення додаткових підрозділів МПО. Зокрема, окреслено 17 населених пунктів у 12 районах області, де в першу чергу необхідно створити МПО (поновити роботу зачинених, перевести на на цілодобову службу окремих підрозділів тощо):
- Золочівський район — село Сковородинівка,
- Зміївський район – смт Слобожанське, село Бірки
- Вовчанський район – село Миколаївка
- Валківський район – смт Старий Мерчик та село Минківка,
- Борівський район – село Вище Солоне, село Підвисоке
- Нововодалазьки район – село Охоче,
- Чугуївський район – смт Новопокровка,
- Краснокутський район – село Колонтаїв,
- Куп’янський район – села Кислівка,
- Великобурлуцький район – смт Приколотне, село Вільхуватка
- Ізюмський район – село Оскіл
- Зачепилівський район - село Нове Мажарове
- Кегичівкаський - село Мажарка
Головам цих районних державних адміністрацій були спрямовані листи з пропозицією розгляду питання щодо створення підрозділів МПО та передбачення коштів у бюджеті на 2019-й. Зокрема, громадам надано рекомендації щодо спорудження центрів порятунку «Безпечно» модульного типу для підрозділу МПО. Такий центр планують наступного року побудувати у Краснокутському районі.
На фінансування підрозділів місцевої пожежної охорони у 2018-му було виділено 7 млн 739 тис. грн.
Читайте також: Мобільні пости правоохоронців з’явилися на Харківщині