У Чугуєві почався міжнародний пленер

20.07.2021 11:12 Область Online

12 художників з різних куточків України з'їхалися до Чугуєва під Харковом, на щорічний рєпінський пленер. Протягом трьох тижнів митці працюватимуть у мальовничих місцях Харківської області.

На Чугуївщині розпочався XXII Міжнародний рєпінський пленер. Цього літа 12 талановитих художників з України та з-за кордону приїхали на пленер, аби надихнутися мальовничими місцями, поспілкуватися з однодумцями та створити свої шедеври.

Читайте також: У Коломаці посеред озера встановили клумбу, яка очищує воду

18 липня з учасниками заходу познайомились його організатори: міський голова Галина Мінаєва, депутат облради Сергій Чернов, голова Чугуївської райради Ірина Постнікова, народний художник України Віктор Ковтун, директор Департаменту культури і туризму ХОДА Людмила Терещенко. Початок пленеру супроводжувався виступами місцевих вокалістів та танцюристів.

– Ім'я великого земляка Іллі Рєпіна є нашою особливою гордістю, – зауважила міський голова Чугуєва Галина Мінаєва. – Саме завдяки йому Чугуїв відомий далеко за межами України. Тож з року в рік підтримуємо художні рєпінські традиції, дбаємо про збереження культурної спадщини, розвиваємо кращі напрямки образотворчого мистецтва. Щорічний Рєпінський пленер давно вже став однією з головних подій життя нашої громади, культурно-пізнавальним івентом для мешканців та гостей міста. З великою радістю вітаю учасників цьогорічного XXII Міжнародного рєпінського пленеру, які приїхали на чугуївську землю, аби надихнутися репінським духом, обмінятися досвідом, поспілкуватися з однодумцями, зрости творчо та духовно. Надзвичайно затишна та живописна атмосфера заміського простору сприяла теплому знайомству творчої групи пленеру та легкому й натхненному початку його роботи. Успіхів вам, майстри!

До творчої групи XXII Міжнародного рєпінського пленеру увійшли: творче подружжя з Києва - український живописець, заслужений художник України Олександр Ольхов та його дружина Тетяна Красна, ровесниця незалежності України Аліса Оніпченко, амбасадори Міжнародного рєпінського пленеру, неодноразові його учасники Ігор Талалай (живописець і графік з Чернівців) та  Ярослав Милосердний (живописець з Жовтих Вод), а також Валерій Давидов (живописець з Кропивницького). Південь країни представляють одесити: заслужений художник України Дмитро Жижин, художниця Варвара Гаврилюк, представник молодого покоління українських художників Сергій Черняковський. Від харківської художньої школи беруть участь художники Валерій Заліщук та Олексій Дмитрієв. Крім того, у пленері бере участь художник з Китаю Шеньян Чжу Цзяньсюня.