У Красноградській лікарні з'явився комп’ютерний томограф

24.03.2021 15:30 Область Online
Красноградська лікарня Харківської області – одна з опорних закладів, яка отримала медичне обладнання в рамках державного фінансування.

Раніше жителі всього Красноградського району змушені були їздити за комп’ютерною томографією до Харкова або Полтави. 

Проте 23 березня медобладнання з’явилося в лікарні, яка є опорним закладом у боротьбі з коронавірусною інфекцією.

Відповідно до наказу МОЗ України від 11.02.2021 № 233, Красноградська лікарня, яка обслуговує близько 100 тисяч населення, потрапила у перелік опорних закладів, куди перерозподілили комп'ютерні томографи.

Коли запустять нове обладнання, поки в лікарні не знають. За словами директорки КНП «Красноградська центральна районна лікарня» Ганни Васенко, для початку обладнання необхідно встановити та запросити до закладу фахівців, які навчать місцевого лікаря ним користуватися.

–    У нас є лікар, який попередньо пройшов необхідні курси. Але там його навчили безпосередньо розшифровувати дані, отримані на комп’ютерному томографі. Як працювати на ньому – необхідно ще навчитися, – розповіла директорка лікарні.

Також, аби томограф запрацював, медзаклад має отримати дозвіл в Держкомітеті ядерної безпеки на його використання. 

–    Зміни в ліцензію на зберігання комп’ютерного томографа ми вже внесли, тепер потрібно отримати наступну ліцензію в частині його використання, – додала Ганна Васенко.

Приміщення, де встановлять томограф, у лікарні вже підготували. Тут укріпили підлогу, виконали спеціальну обробку стін, стелі та підлоги.