Фермери прогнозують зниження рентабельності агрокультур

Фермери прогнозують зниження рентабельності агрокультур

Портал Агропром

Аграрії, які вирощували в минулому сезоні соняшник, отримали 63% прибутку, 58% – склала рентабельність гороху, а кукурудза в цьому рейтингу посіла третє місце з показником 45%.

Такі дані оприлюднило консалтингове агентство «УкрАгроКонсалт». Також, за інформацією агентства, загалом прибутковість рослинництва рік тому становила понад 50%.

Проте, за підсумками цього року, рентабельність більшості сільськогосподарських культур прогнозують нижчу, аніж торік. Передусім це пов’язано зі збільшенням витрат на виробництво (пальне, добрива, засоби захисту рослин).

Приміром, за інформацією харківських аграріїв, роботи на полі цього року обійшлися приблизно на 15–20 % дорожче, аніж минулого.

Звичайно, важливою складовою доброго врожаю і, відповідно, прибутку є не тільки внески та витрати сільгоспвиробника, а й погодні умови. Приміром, цьогоріч на Харківщині для деяких культур вони склалися не найкраще.

– Загалом за хороших кліматичних умов, якщо достатньо опадів і сприятливий температурний режим, такі культури, як ячмінь, пшениця, кукурудза, соняшник, буряк і соя в нашому регіоні вирощувати вигідно, –  розповів директор ПСП імені Фрунзе, що в Зачепилівському районі, депутат, Харківської обласної ради Іван Глянь. – Але погода диктує свої правила, і, приміром, цього року ті, хто вирощував кукурудзу, зазнають збитків.

За словами аграрія, кукурудза в цьому році дала малий урожай. Сталося це через погодні умови: ще на початку весни для теплолюбної культури був несприятливий температурний режим, а потім на півдні регіону  в період вегетації забракло вологи.

Урожай знизився не тільки на Зачепилівщині, а й в інших районах області. Приміром, у Нововодолазькому — вологи теж не було, тому й результати гірші, в порівнянні з минулим роком.

Читайте також: У Харківській області реконструювали селянську хату кінця минулого століття

– У нас чотири місяці не було опадів, і через засуху кукурудза зменшила урожайність із 110 ц/га минулого року до 60 ц/га, – розповів директор ПП «Агрофірма Світанок», що в Нововодолазькому районі, Олександр Колісник.

За словами аграрія, меншу врожайність показали й інші культури, такі як пшениця, ячмінь та соняшник. Приміром, з гектара останнього зібрали 26,6 ц, коли в минулому році цей результат сягав 36,6 ц.

Детальніше про те, що вигідніше вирощувати у Харківській області читейте у статті.

Автор: Марина Проценко