Земельні ділянки під Старим Салтовом повернуть державі

10.04.2018 12:55 Область Online
Фото: YouTube Фото: YouTube
Прокуратура повертає державі землі поблизу Печенізького водосховища, незаконно приватизовані під зведення котеджів.

Прокуратура направила до суду три позови щодо визнання незаконними рішення селищної ради про передачу у власність трьом громадянам 0,71 га землі, що знаходиться поблизу Печенізького водосховища на території місцевого лісгоспу. 

Як розповів начальник управління прокуратури області Олександр Бондаренко, йдеться про три ділянки землі державної форми власності загальною вартістю 1,4 мільйона гривень. 

У 2016 році Старосалтівська селищна рада затвердила незаконні рішення про передачу земель у приватну власність під зведення та обслуговування житлових будинків та господарських споруд, — про це повідомляє прокуратура Харківської області. 

«Оскільки ці ділянки знаходяться у межах лісового фонду держпідприємства, то дозвіл на їх вилучення має надавати ДП «Вовчанське лісове господарство». Більш того, приймання рішення про їх вилучення є виключно компетенцією Кабінету Міністрів України, а не місцевої ради», — розповів Олександр Бондаренко.

Своїми діями селищна рада порушила водне законодавства, відповідно до якого земля у прибережних смугах не надається у приватні руки, у тому числі під забудову житла. 

У зв’язку з цим прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати рішення селищної ради незаконними, скасувати державну реєстрацію права власності на земельні ділянки та повернути їх державі.

Читайте також: У Дергачівському районі відкрили нову групу у дитсадку

Микола Мельник