Люстратори хочуть люструвати один одного. Голова облради про закон «Про очищення влади»

Люстратори хочуть люструвати один одного. Голова облради про закон «Про очищення влади»

zik.ua

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував хід виконання закону «Про очищення влади».

«Я підписав розпорядження «Про організаційні заходи щодо забезпечення виконання Закону України «Про очищення влади» у виконавчому апараті обласної ради» та доручив начальнику відділу кадрової роботи та нагород виконавчого апарату обласної ради організувати таку роботу й доповісти про виконання», - сказав Сергій Чернов.

Читайте також: ГОЛОВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛРАДИ ПІДПИСАВ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРО ЛЮСТРАЦІЮ
                        ХАРКІВСЬКА МІСЬКРАДА ПОЧИНАЄ ЛЮСТРАЦІЮ. РОЗПОРЯДЖЕННЯ КЕРНЕСА
                        ЗАКОН ПРО ЛЮСТРАЦІЮ ОПРИЛЮДНЕНО. ВСІ ПОДРОБИЦІ

Голова обласної ради вважає, що будь-яка країна, будь-яке суспільство потребують оновлення. Але ухвалений люстраціний закон не відповідає міжнародному законодавству. Він є законом вибіркового застосування, тому не може бути розповсюджений на усіх, відтак, він несправедливий.

«Після виборів до Верховної Ради новообрані депутати мають отримати оцінку цього Закону у Венеційській комісії на предмет відповідності нормам міжнародного права. Якщо країна підписала Угоду про Асоціацію з ЄС, то необхідно стежити за дотриманням вимог і міжнародного права.

Занепокоєння також викликає і те, хто ж саме буде проводити роботу з очищення влади. Наприклад, на Харківщині діє близько 200 громадських організацій. 30 виявили бажання сформувати так звані люстраційні комітети. Наразі є приклади, коли один люстраційний комітет вважає за необхідне пролюструвати інший. Ситуація доволі абсурдна.

У держави повинні бути чіткі, прозорі механізми і об’єктивний підхід до виконання Закону», - переконаний Сергій Чернов.

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ