Чемпіонка світу з шахів Анна Ушеніна провела сеанс одночасної гри з харківськими школярами (ФОТО)

13.02.2013 12:00 Спорт
фото прес-служби Південної залізниці фото прес-служби Південної залізниці
9 лютого в Куп’янську відбувся фінальний тур дитячого шахового турніру. Почесною гостею змагань стала чотирнадцята чемпіонка світу з шахів Анна Ушеніна.

Турнір, який проводився в рамках проекту народного депутата України Віктора Остапчука «Творча Слобожанщина», зібрав школярів Борівського, Ізюмського, Куп’янського та Шевченківського районів, міст Ізюма й Куп’янська.

У першому етапі змагань взяли участь більше ніж тисяча дітей із 70-ти шкіл, у другий тур вийшли 259 школярів. І нарешті його переможці, 18 кращих із кращих, зустрілись у фіналі.

– Мені дуже сподобалися і сам турнір, і зустріч з Анною Ушеніною – вона дуже красива й дуже розумна, – розповідає десятирічна Дарина Анісімова з Куп’янська. – Також я в захваті від майстер-класу чемпіонки. Анна Ушеніна показувала нам партію, яку вона виграла на шаховій Олімпіаді, і при цьому демонструвала різні можливі варіанти розвитку цієї гри.

Сама Дарина, як стверджує її тренер В’ячеслав Бровко, – природжена шахістка. Крім таланту, має неабиякий характер і силу волі, тож шахова Україна ще почує її ім’я. І хоч на цьому турнірі Даринка й не стала першою, але нагороду все ж отримала.

Їй, а також Вадиму Артюхову із смт Шевченкове, як наймолодшим учасникам фінальних змагань, Віктор Остапчук і Анна Ушеніна подарували літературу з шахів з автографом чемпіонки. А золоті медалі та призи дісталися переможцям турніру в особистому заліку: Івану Корнейчуку із смт Шевченкове, Миколі Паштепі з Куп’янського району та Ірині Чемерис із Ізюма. До речі, Ірина перемогла в усіх п’яти партіях! У командному заліку перемогу вибороли представники міста Ізюма. Їм було вручено Кубок турніру.

Після змагань діти взяли участь у сеансі одночасної гри з чемпіонкою світу, а також міжнародними майстрами спорту з шахів Євгеном Однороженком і Катериною Горбатенко.

– Коли я була маленькою, у мене не було можливості грати з чемпіонами світу, але навіть приїзд гросмейстера, який би показав якусь партію, щось розповів, був для мене дуже важливою подією, – розповіла Анна Ушеніна. – Я сподіваюся, що наша зустріч сподобається дітям. Такі турніри дуже потрібні юним шахістам.

– Дякуючи чарівній шаховій королеві Анні Ушеніній, наш турнір, який ми плануємо зробити традиційним, має своє власне «обличчя», – підкреслив Віктор Остапчук. – Анна багато робить для популяризації шахів, і, звичайно, наша команда всіляко підтримує її зусилля.

Лілія Павленко, матеріал з газети "Слобідський край" №19 від 12.02.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта