Харківські шашкісти здобули чотири нагороди національної проби

29.11.2013 12:27 Спорт
Фото:www.shashki.zp.ua Фото:www.shashki.zp.ua

У Запоріжжі завершився фінальний етап чемпіонату України з міжнародних шашок, участь у якому взяли спортсмени з чотирнадцяти областей країни.

Незважаючи на серйозну конкуренцію, харківські майстри 100-клітинних шашок змогли чотири рази піднятися на п'єдестал пошани. Срібні нагороди у класичній грі завоювали Олексій Халін і Юлія Макаренкова.

У чоловічих баталіях Халін набрав в одинадцяти турах чотирнадцять очок. «Новоспеченому» чемпіону країни, дніпропетровцю Артему Іванову харків'янин програв у підсумковому протоколі два очки. «Бронза» дісталася місцевому шашкісту Ігору Кірзнеру, в активі якого було тринадцять балів. 

Серед жінок перемогу в «класиці» відсвяткувала одеситка Вікторія Мотричко, яка в дев'яти зіграних турах заробила чотирнадцять очок. Макаренкова показала результат у дванадцять залікових балів, що дозволило їй завершити національний чемпіонат на другій позиції. Як і у харків'янки, дванадцять очок на фініші було й у Людмили Литвиненко із Запоріжжя, але вона задовольнялася бронзовою медаллю, поступившись Макаренковій за додатковими показниками.
 
У змаганнях із швидких шашок серед чоловіків знову не було рівних Артему Іванову. Дніпропетровський спортсмен набрав у дев'яти турах чотирнадцять очок. Лише на один бал від лідера відстали Ілля Токмаков з Донецька та харків'янин Юрій Анікєєв. Однак у суперечці за «срібло» додаткові показники краще були у донецького шашкіста. Анікєєв посів підсумкове третє місце. В жіночому турнірі з швидкої гри сильніше за всіх проявила себе бронзовий призер в «класиці» - Людмила Литвиненко (12 очок). Друге та третє місця зайняли відповідно Ольга Балтажи з Івано-Франківська (11 балів) та полтавчанка Валерія Кришталь (10 очок). Краща з харків'янок Ірина Чебукіна зупинилася в кроці від п'єдесталу, показавши четвертий результат. 

Завершував програму чемпіонату України бліц-турнір, в якому на всю партію учасникам відводилося не більше п'яти хвилин ігрового часу. Серед чоловіків рівних цього разу не було харківському гросмейстеру Юрію Анікєєву (на фото в центрі). Діючий віце-чемпіон Європи набрав в дев'яти турах чотирнадцять очок і на два бали випередив у турнірній таблиці своїх найближчих переслідувачів - Артема Іванова та Ігоря Кірзнера. У жіночих змаганнях «бліц» виграла одеситка Вікторія Бєлая (13 очок). Замкнули призову трійку Ольга Балтажи та Людмила Литвиненко (обидві - по 11 очок).

У медальному заліку цьогорічного шашкового чемпіонату країни харківські «стоклітинники» посіли четверте місце після збірних Дніпропетровської, Запорізької та Одеської областей.

Олексій Білобровко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта