Король плигунів Бондаренко, “Металіст” та золота лижня Сердюк. Рекорди 2013 року

30.12.2013 10:01 Спорт
http://www.rg.ru/ http://www.rg.ru/

Рік, що минає, безперечно, був яскравим і багатим на різноманітні події. Таким він став і для спортивного життя харківського регіону.

Беззаперечним рекордсменом цього року став легкоатлет Богдан Бондаренко. За підсумками 2013 року стрибун у висоту очолив список кращих легкоатлетів Європи та увійшов до трійки найсильніших легкоатлетів планети. Результати харківського «висотника» виявилися дійсно феноменальними. Цього року Богдан упевнено виграв престижну «Діамантову лігу», а також завоював «золото» чемпіонату світу з легкої атлетики. Більш того, харків’янин, злетівши в кінці червня на 2,41 метра (7-й етап «Діамантової ліги» в Лозані), установив ще й новий рекорд України.

Відзначився у 2013-му і харківський ФК “Металіст”. В історії чемпіонатів України флагман харківського футболу шість разів завойовував бронзові нагороди. За підсумками ж сезону 2012/13 рр. «Металіст» вперше виграв медалі срібної чеканки. Таким чином, харківський клуб отримав можливість представляти Україну в найпрестижнішому клубному турнірі – Лізі чемпіонів, де «Металіст» успішно дебютував у поєдинках з грецьким «ПАОКом».

Харківщина відзначилася і у лижному спорті. Так, у середині грудня 2013 року на 26-й Всесвітній зимовій Універсіаді в італійському Трентіно студентка Харківської академії фізичної культури Катерина Сердюк у складі жіночої збірної України з лижних гонок здобула яскраву перемогу в естафеті «три по п’ять кілометрів». Харків’янка бігла на заключному відрізку естафети та буквально на фініші «вигризла» перемогу для нашої команди. Найближчу конкурентку зі шведської збірної Катя обійшла в підсумковому протоколі на три секунди. «Золото» Сердюк стало дебютним для харківських лижниць за всю історію виступів на всесвітніх зимових Універсіадах.

Більш детальну інформацію про спортивні перемоги Харківської області читайте тут.

Олексій Заржицький

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта