Спорт під кайфом. Історії спортсменів, які вживали наркотики

Спорт під кайфом. Історії спортсменів, які вживали наркотики

Фото із соцмережі

Наприкінці вересня стала відомою справжня причина скасування матчу-реваншу між Тайсоном Ф’юрі та Володимиром Кличком. Британський боксер здав тест на кокаїн, який виявився позитивним.

«СК» розповідає про відомих спортсменів, які були викриті у вживанні наркотиків.

Славнозвісний аргентинський футболіст Дієго Марадона одним із перших із зірок поєднав спорт і наркотики. «Пушок» почав долучатися до цієї згубної звички під час виступів за «Барселону» (1982–1984 роки).

– Спочатку я відчував емоційний шок: усе навколо мене ставало дуже світлим, веселим, розважливим. Чудові відчуття, на жаль, тривали недовго. І тоді я відчував потребу починати це ще й ще раз і не знав, як вийти з цього стану, – розповів свого часу Дієго.

Уперше його стали підозрювати у згубній схильності в лютому 1991-го, але тоді в поліції просто допитали Марадону у справі про поширення наркотиків. Через деякий час у його крові було знайдено сліди вживання того самого кокаїну, який обійшовся зірці світового футболу 15-місячною дискваліфікацією.

На думку Дієго, аналізи було підроблено завдяки втручанню президента італійської федерації футболу, Антоніо Маттаррезе, який нібито помстився Марадоні за поразку збірної Італії від збірної Аргентини на ЧС-1990. Сам легендарний футболіст стверджував, що хоча й уживав наркотики, але завжди самостійно проводив допінг-тести, щоб напередодні ігор у нього в організмі не залишалося жодного сліду від прийнятих препаратів.

Відбувши дискваліфікацію, Марадона зумів повернутися на колишній рівень і досягти поїздки зі збірною на ЧС-1994, але й там після матчу другого туру групового турніру його допінг-проба показала наявність у крові п’яти заборонених речовин. За цим сталася чергова дискваліфікація на 15 місяців.

Після повернення Марадоні почали погрожувати, обіцяли підкинути кокаїн, і після одного з матчів у його крові знову було знайдено докази вживання кокаїну. Але Дієго звернувся в поліцію, стверджуючи, що він сам нічого не брав і його спеціально отруїли. Не дочекавшись рішення про можливу нову дискваліфікацію, Марадона у свій 37-й день народження оголосив про завершення кар’єри. Згодом після кількох не завжди успішних спроб кинути «Зірковий бочонок» остаточно позбувся шкідливої звички.

Інші історії про Майка Тайсона, Пола Гаскойна, Адріана Муту, Дениса Стояна, Андре Агассі читайте у продовженні матеріалу. 

Олександр Гаркавець

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ