Стартує Параолімпіада у Сочі. Українська надія на медалі

07.03.2014 14:41 Спорт
Зимова Параолімпіада, яка відбудеться із 7 по 16 березня в Сочі, має зібрати близько 1600 спортсменів із 47 країн світу.

Для українських спортсменів це буде вже п’ята Параолімпіада. Дебют українців відбувся у 1998 році й видався напрочуд успішним. Із Нагано збірна повернулася з трьома золотими, двома срібними та чотирма бронзовими медалями.

На минулій Параолімпіаді, яка відбулася у 2010 році у Ванкувері, українці зібрали цілий врожай нагород – 19. Серед них було п’ять золотих, вісім срібних і шість бронзових медалей, що у підсумку дало можливість посісти в медальному заліку п’яте місці серед 44 країн-учасниць.

Що стосується майбутньої Параолімпіади, то вперше національна збірна команда України виступатиме найчисельнішим складом. Почесне право представляти країну в Сочі вибороли 31 спортсмен, серед яких 23 спортсмени-параолімпійці та вісім спортсменів-лідерів.

Серед них і харків’яни. До Сочі вирушать вісім наших земляків: Віталій Лук’яненко, Людмила Ляшенко, Людмила Павленко, Віталій Ситник, Михайло Ткаченко, Юрій Уткін, Оксана Шишкова, Дмитро Шульга. Усі вони змагатимуться в різних дисциплінах біатлону та лижних гонок.

Крім того, українці виступлять ще в одному виді спорту – гірськолижному, де також боротимуться за медалі в дебютному для Параолімпіад сноубордингу.

У делегації від Харківської області чимало спортсменів, для яких ці Ігри будуть вже не першими, а дехто є багаторазовим переможцем і призером Зимових Параолімпіад.
Так, для найбільш титулованого Віталія Лук’яненка ця Параолімпіада стане вже четвертою в його спортивній кар’єрі. Він є дворазовим параолімпійським чемпіоном та срібним призером у біатлоні, а також вигравав «срібло» та три параолімпійські «бронзи» у лижних гонках.

Ще однією найбільш досвідченою спортсменкою у складі української команди є харків’янка Людмила Павленко. Для Людмили сочинська Параолімпіада буде третьою, а серед її досягнень – «срібло» і три «бронзи» у біатлоні та лижних гонках на Параолімпіді 2006 року та «бронза» у біатлоні на минулій Параолімпіаді у Ванкувері.
Крім того, у команді дуже багато досвідчених спортсменів і з інших областей України, тому цей склад збірної є найпотужнішим з усіх, які виступали раніше, та очікується, що команда як мінімум буде у п’ятірці найкращих параолімпійських збірних світу. Але багато що залежатиме й від суперників. Серед фаворитів змагань – росіяни, норвежці, німці та канадці.

Усього у Сочі буде розіграно 72 комплекти нагород у таких видах спорту, як гірські лижі, лижні гонки, біатлон, следж-хокей та керлінг на візках. Урочисті церемонії відкриття і закриття Параолімпійських ігор пройдуть на олімпійському стадіоні «Фішт», на якому з успіхом відбувалися нещодавно церемонії Олімпіади-2014.

Валерій Несенов, матеріал з газети "Слобідський край" № 26 від 01.03.2014

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта